G. Landsbergis ragina ESBO šalis atsispirti Rusijos šantažui ir duoti griežtą atkirtį

  • Teksto dydis:

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ragina Europos Saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) nares atsispirti Rusijos šantažui ir duoti griežtą atkirtį.

Taip jis kalbėjo antradienį neeiliniame ESBO Nuolatinės tarybos posėdyje, kuriame kritikavo Maskvą, savo veiksmais paralyžiavusią organizacijos veiklą.

„Valstybei, kuri veikia visiškai nepaisydama mūsų vertybių, negalima leisti diktuoti mūsų darbotvarkės ir pažeisti mūsų principų“, – sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.

Šiuo metu ESBO pirmininkauja Šiaurės Makedonija, tačiau jos mandatas baigiasi gruodį. Šiuo metu svarstoma Estijos kandidatūra, tačiau dėl jos sutarti nepavyksta dėl Rusijos veto, mat būtinas vienbalsiškumas. Maskva blokuoja ir kitus ESBO sprendimus.

G. Landsbergis savo ruožtu susitikime išreiškė Lietuvos paramą Estijai. Jis taip pat parėmė ESBO generalinės sekretorės ir trijų autonominių institucijų vadovų mandato atnaujinimą.

„Estija yra puikiai pasiruošusi vadovauti organizacijai šiais audringais laikais“, – sakė ministras.

„Akivaizdu, kad nė vienas klausimas negali būti Rusijos šantažo įkaitu. Neturime reikalauti palaiminimo iš šalies, kuri yra nusiteikusi sužlugdyti šią organizaciją“, – pridūrė jis.

G. Landsbergis savo kalboje siūlė pergalvoti ESBO veikimo metodus, įskaitant sprendimų priėmimą konsensusu, ir pašalinti Rusiją iš ESBO šalių tarpo.

ESBO – didžiausia regioninė saugumo organizacija, sukurta spręsti visapusiško saugumo ir stabilumo, žmogaus teisių, ekonomikos ir aplinkosaugos klausimus regione, apimančiame 57 Europos ir Centrinės Azijos valstybes


Šiame straipsnyje: Gabrielius Landsbergiskaras UkrainojeESBORusija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių