G. Landsbergis tvirtina, kad B. Hodgeso įspėjimai nėra pasenusi informacija

Jungtinių Valstijų (JAV) atsargos generolo Beno Hodgeso įspėjimai yra paremti aktualia informacija, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Taip politikas reagavo į diskusijas įžiebusius buvusio JAV sausumos pajėgų vado Europoje įspėjimus, kad agresijos atveju Lietuva turi būti pasirengusi bent dvi savaites gintis viena.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas tokius pareiškimus pavadino „laužtais iš piršto“ ir nurodė, jog tai yra „labai senų duomenų išvada“. Visgi, G. Landsbergis prieštarauja kolegai ir pažymi, kad B. Hodgesas ir A. Anušauskas veikiausiai kalba apie skirtingus scenarijus.

„Tai nėra pasenusi informacija. Turbūt kalbama apie skirtingus scenarijus“, – trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį žurnalistams sakė G. Landsbergis.

„Ministras Anušauskas ruošiasi, jeigu būtų karas pagal jo sudarytus planus. Noriu pasakyti – greičiausiai, jeigu būtų išbandomas 5-asis straipsnis ir NATO teritorija būtų atakuojama, tai būtų daroma ne pagal mūsų planus, o pagal kuo nepatogesnę, mums neparankesnę ir sunkiau išsprendžiamą situaciją“, – pažymėjo jis.

ELTA primena, kad praėjusios savaitės penktadienį Seime vykusiame „Vilniaus saugumo forume“ dalyvavęs buvęs JAV sausumos pajėgų vadas Europoje B. Hodgesas įspėjo, kad Rusijos puolimo atveju Lietuva turi būti pasirengusi bent dvi savaites gintis savo jėgomis. Pasak generolo, NATO 5-ojo straipsnio garantijos nėra automatinės – straipsnis aktyvuojamas politine valia. Todėl, pažymėjo jis, Lietuva turi būti pasirengusi atsilaikyti tol, kol atvyks sąjungininkų pastiprinimas.

Sulaukęs dalies politikų bei krašto apsaugos ministro A. Anušausko kritikos dėl tokių pareiškimų, B. Hodgesas patikino, kad jo pasisakymai paremti ne tik žiniomis apie NATO karinius pajėgumus, bet ir regioninę specifiką. Todėl jis teigė nekeičiantis savo pozicijos ir pabrėžė – blogiausio scenarijaus atveju, Lietuvai gali tekti kurį laiką kovoti be sąjungininkų pastiprinimo.

Tiesa, atsargos generolo pasisakymai ir anksčiau yra sukėlę rezonansą Lietuvos politiniame gyvenime. Praėjusių metų „Vilniaus saugumo forume“ buvęs JAV pajėgų Europoje vadas teigė, kad Baltijos šalys ir Lenkija nederina savo ginkluotės įsigijimų ir perka skirtingą karinę techniką. Be to, jis tvirtino, kad Vilniui nepakanka skirti gynybai tik 2 proc. BVP.

Tuomet į B. Hodgeso pastabas reagavęs A. Anušauskas tikino, kad atsargos generolas nesiremia naujausia informacija. Tačiau Lietuvos diplomatijai vadovaujantis A. Anušausko kolega, ministras G. Landsbergis tada tvirtino, jog į B. Hodgeso kritiką reikėtų įsiklausyti.NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
Kas gali paneigti , kad lendzbirgys ne kales vaikas ?

> piemeny

> piemeny portretas
Ar bene stribo kekšės benkartas būsi?

Ta info

Ta info portretas
puikiai patvirtino NATO saliu vadovu reakcija i Napoleono Makrono "iniciatyva" ivesti NATO pajegas i Ukraina. Atsisake visi,netgi Baidenas! Tai va taip ir "gins Lietuva" ta NATO. Vieningai,skant...
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių