G. Nausėda apie civilinės sąjungos perspektyvą Seime: artėjant rinkimams neįmanoma susitarti

Prezidentas Gitanas Nausėda akcentuoja palaikantis vienos lyties porų santykių reglamentavimą, tačiau tai, pasak jo, turi būti daroma laikantis Konstitucijos nuostatų.

Šalies vadovas taip pat pabrėžia, kad artėjant rinkimams dėl valdančiųjų ilgą laiką atidėlioto Civilinės sąjungos įstatymo priėmimo jau nebeįmanoma susitarti.

„Aš pasisakau už tų santykių reglamentavimą, tačiau klausimas, kaip mes norime juos reglamentuoti“, – LRT televizijai sakė G. Nausėda.

Prezidentas priminė ir pateikimo stadiją Seime praėjusį, tačiau vėliau numarintą „artimoji ryšio“ įstatymo projektą. 

„Man nevisiškai suprantama, kodėl vienu metu startavę du projektai – Civilinės sąjungos ir Artimos partnerystės ar artimojo ryšio institutai – vienas iš jų buvo numarintas, o kitas atsidūrė štai dabar tokioje situacijoje, kai artėjant rinkimams, žinote, gal analogija nelabai tinkama, bet kažkas panašaus kaip ir mokesčių reformos klausimu – buvo atidėliojama, buvo braižomos kažkokios raudonos linijos. O dabar atėjo tas metas, kai nebeįmanoma susitarti pačiame Seime“, – atkreipė dėmesį prezidentas.

Visgi G. Nausėda pabrėžė, kad homoseksualių porų santykiai turėtų būti reglamentuoti laikantis Konstitucijos nuostatų.

„Tai aš ir toliau pasisakau už tai, kad visi žmonės turi tam tikrų teisių, tik turime tai daryti ir įteisinti laikydamiesi Konstitucijos nuostatų ir Konstitucijos 38-ojo straipsnio turinio“, – sakė prezidentas.

ELTA primena, kad gegužę Seimas po svarstymo pritarė valdančiosios daugumos partijų inicijuotam Civilinės sąjungos įstatymo projektui. Tam, kad jis būtų priimtas, parlamentarai turės balsuoti dar kartą.

Įstatymą skeptiškai vertina ir jo palaikyti nesutinka dalis Seimo narių valdančiojoje daugumoje ir opozicijoje.

Savo ruožtu, Laisvės partija kritikuoja tokius politikų pasisakymų ir net svarsto blokuoti kai kurias TS-LKD iniciatyvas, nes šie, Laisvės partijos nuomone, nerodo pakankamai pastangų įtikinti abejojančius partiečius balsuoti už civilinę sąjungą.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Šeip jau jeigu ką

 Šeip jau jeigu ką  portretas
Ir kodėl Lietuvai taip nesiseka su prezidentais , Mykols Lietuvos turtą dalino visiems ir į kairę ir į dešinę , netgi bufetava nurovė maža nameli draugystės vardu pavadinta , amerikons Lietuvos turtą dalino už simbolinį 1€ , dabartinis jis daugiau būna Ukrainoje ir Briuselyje ( užsienyje ), kodėl savo krašta prisimena tik prieš rinkimus . Keisti tie lietuvaičiai visur kišasi bet savo krašto nežiūri .

O del

O del portretas
ko ir su kuo reikia tartis?Kas nori tartis?Ir, ar reikia tartis?

Belieka tik pasijuokti

Belieka tik pasijuokti portretas
p. Prezidente, ar pajudinote bent vienu mažyčiu piršteliu, kad vienu ar kitu klausimu suteikti žodį visuomenei? Kartu su seimu ir vyriausybe užčiaupėte burnas savo tautai. Ji jums tikrai atsakytų.
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių