G. Nausėda apie Kėdainių tilto griūtį: įvertino būklę patenkinamai, bet tiltas manė kitaip

Kėdainiuose antradienio rytą įvykusi tilto griūtis parodė, jog kelių ir tiltų priežiūrai skiriama nepakankamai lėšų, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Tai verčia dar kartą atkreipti dėmesį į apverktiną Lietuvos tiltų būklę – ir ne tiktai tiltų. Šio tilto būklė buvo įvertinta dar visai neseniai kaip patenkinama, tačiau, kaip matote, tiltas manė kitaip“, – žurnalistams antradienį Kėdainiuose sakė prezidentas.

„Dar viena problema, kad Lietuvos automobilių kelių direkcija, deja, nevykdė savo sutartinių įsipareigojimų savivaldybės atžvilgiu ir tie darbai, kurie buvo numatyti tiltui renovuoti, atstatyti, jie nebuvo įgyvendinti“, – teigė G. Nausėda.

Jis antradienį Kėdainiuose, kur anksti rytą įgriuvo dalis į miestą vedusio tilto, lankėsi su suplanuotu vizitu. Pasak prezidento, ši tilto griūtis simboliškai atkreipia dėmesį į per menką rūpestį regionais.

„Mes nuolat kalbame, kad regionai stokoja dėmesio, ir štai, prezidento vizitas, norint aplankyti regioną ir parodyti tą dėmesį, prasideda nuo to, kad dėl per menko dėmesio nukenčia tiltas. Sutapimas, bet simbolinis sutapimas“, – sakė G. Nausėda.

R. Dačkaus / Prezidentūros nuotr.

Jis teigė, kad tokios istorijos leidžia pamąstyti „žmonėms, kurie nevykdo savo sutartinių įsipareigojimų, kokią naštą ant savo sąžinės jie būtų užsidėję, jeigu kas nors būtų įvykę baisesnio“.

Šio tilto būklė buvo įvertinta dar visai neseniai kaip patenkinama, tačiau, kaip matote, tiltas manė kitaip.

Prezidentas taip pat akcentavo, jog šių metų biudžete kelių priežiūrai numatyta tokia pati suma kaip pernai, tačiau įvertinus infliaciją, faktiškai ji leis atlikti mažiau darbų.

„Kuomet infliacija yra 20 ir daugiau procentų, ta suma realiai leidžia padaryti maždaug penktadaliu mažiau darbų“, – kalbėjo G. Nausėda.

Jis ragino į tai atkreipti dėmesį planuojant 2024 metų biudžetą.

„Kelių priežiūrai ir kelių priežiūros finansavimui mes skiriame akivaizdžiai nepakankamai lėšų“, – sakė prezidentas.

Lietuvos automobilių kelių direkcija teigia, kad tilto sija galėjo būti pažeista dėl juo važiavusio sunkiasvorio transporto, viršijus leistiną masę.

Pasak direkcijos, įgriuvusio tilto stebėseną direkcijos specialistai vykdė nuolatos, paskutinį kartą jis apžiūrėtas praėjusią savaitę.

„Galimas dalykas, kad buvo piktnaudžiauta ir viršytas svoris sunkiasvore technika, tačiau tai bus galima patikrinti tik įvertinus filmuotą vaizdo medžiagą, kuri yra, – sakė G. Nausėda. – Bet kuriuo atveju problema yra ir problema yra gerokai platesnė negu tik čia, Kėdainiuose. Tokių tiltų yra ir daugiau, ir niekada nežinai, kur panašaus pobūdžio incidentai gali atsitikti kitose vietose.“

Pasak policijos, apie įgriuvusį tiltą Tilto gatvėje pranešimas gautas 7.40 val., incidento metu žmonės, automobiliai ar kitas turtas nenukentėjo. Eismas nukreipiamas tiltu, esančiu kelyje Jonava – Šeduva.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

:)))

:))) portretas
o nausedos valdyma vertinu nepatenkinamai. tiesiog eilinis bezdetojas i vandeni

Nejuokinga \\\\\.../////

Nejuokinga \\\\\...///// portretas
Tiltas akivaizdžiai krenta į upę,turistui,būklė P A T E N K I N A M A.

Ar \\\\\../////

Ar \\\\\..///// portretas
toks narcizas gali vadovauti valstybei?___Gėda prieš visą pasaulį.
VISI KOMENTARAI 84
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių