G. Nausėda apie vienos lyties porų santykių reglamentavimą: padarykime tai gerbdami Konstituciją

Antrosios kadencijos siekiantis prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad visuomenei dar trūksta tolerancijos vienos lyties porų atžvilgiu. Šalies vadovas akcentuoja, kad šių porų santykius reikia reglamentuoti, tačiau, pasak jo, tai turi būti padaryta laikantis Konstitucijos nuostatų.

„Kada yra sakoma, kad sutvarkykime įstatymus ir visuomenės požiūris pasikeis – aš nesu toks optimistas. Ir galvoju, kad visuomenės požiūrį reikia ugdyti pamažu, ir kad visuomenė tikrai privalo, jeigu gyvename civilizuotoje visuomenėje, žiūrėti į šiuos žmones kaip į visus kitus žmones, nes jie yra lygiai tokie patys“, – trečiadienį „Žinių radijo“ laidoje „Ką rinkti?“ sakė G. Nausėda.

Visgi šalies vadovas laikosi pozicijos, kad vienos lyties porų santykiai turėtų būti reglamentuoti laikantis Konstitucijos nuostatų.

„Mano pozicija yra labai aiški, aš ne kartą ją deklaravau – padarykime tai, bet padarykime tai gerbdami Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnį. Mūsų pagrindinis dokumentas yra dokumentas, kuris atspindi ir tam tikrą visuomenės konsensusą“, – sakė G. Nausėda.

„Todėl, jeigu manome, kad visuomenė jau yra pasikeitusi ir norėtų kažkaip kitaip suprasti santuoką ir šeimą, ateis laikas – galima bus pakeisti ir tą 38 straipsnį. Bet kol jis yra štai toks, gerbkime savo Konstituciją ir nemėginkime jos tampyti ir interpretuoti taip, kaip mums patinka“, – pridūrė jis.

G. Nausėda akcentuoja, kad šių porų santykiai vis dar nėra sureguliuoti ir dėl to, kad savo siūlymui palaikymo nesulaukusi Laisvės partija nebuvo linkusi eiti į kompromisus.

„Mes apskritai jokio tiesinio įforminimo šių žmonių santykių taip ir nesugebėjome pasiekti. Laisvės partija užsibrėžė padaryti maksimumą, kaip ji įsivaizdavo tą maksimumą, ir įteisinti civilinės sąjungos įstatymą, apibrėždama šitų šeimų santykius praktiškai kaip šeimą. Tai susidūrus su pasipriešinimu Seime apskritai nebuvo priimti jokie sprendimai“, – sakė G. Nausėda.

„O alternatyvus sprendimai dėl civilinio kodekso pakeitimų, kuriais būtų reglamentuoti santykiai, noras sužinoti informaciją apie sveikatą, paveldėjimo klausimai ir t.t. – jie buvo atmesti ir tartum patraukti į šoną, kad būtų galima pasiekti tą maksimalų variantą. Ir atsitiko taip, kad nei vienas, nei kitas variantas nepraėjo“, – „laisviečius“ sukritikavo šalies vadovas.

Seimas po svarstymo praėjusių metų gegužę pritarė valdančiosios daugumos partijų inicijuotam Civilinės sąjungos įstatymo projektui. Tam, kad jis būtų priimtas, parlamentarai turės balsuoti dar kartą.

Šiuo projektu siūloma sureguliuoti santuokos nesudariusių, tačiau bendrus tarpusavio santykius kuriančių asmenų tiek turtinius, tiek asmeninius neturtinius santykius.

Visgi kol kas valdantieji pripažįsta, kad reikiamo palaikymo šio įstatymo priėmimui Seime kol kas nėra.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nija

Nija portretas
Ir dabar yra pakankamai įstatymų, kad galėtų sutvarkyti ir turto, ir paveldėjimo, ir kitus klausymus. Jie paprasčiausiai nori išstumti tradicinę ir žmonių vertinamą šeimą, įteisinti tos pačios lyties žmonių santuoką ir laužyti vaikų gyvenimus.

Hmm

Hmm portretas
Jeigu jis mano pasikelti reitingus su šituo,tai nieko nebus.

Issigimeliai LGBT

Issigimeliai LGBT  portretas
NERA TOKIE PATYS. LGBT YRA MIRTIS BE ATEITIES
VISI KOMENTARAI 18

Galerijos

Daugiau straipsnių