G. Nausėda ar I. Šimonytė: rinkėjai iš anksto balsuoja antrame prezidento rinkimų ture

Lietuvoje antradienį prasidėjo išankstinis balsavimas antrajame prezidento rinkimų ture.

Jame susitinka perrinkimo siekiantis dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų keliama premjerė Ingrida Šimonytė.

Vilniuje balsą iš anksto atiduoti galima penkiose vietose, tarp jų ir Lukiškių aikštėje, kur iki punkto atidarymo 7 val. galimybės balsuoti laukė maždaug pusšimtis žmonių – beveik dvigubai daugiau nei prieš dvi savaites.

Kaune išankstinis balsavimas vyksta Kauno rajono ir miesto savivaldybių pastatuose. Pastarajame laukiančių, kol bus atidarytas punktas, nebuvo, žmonės kiek aktyviau rinktis pradėjo po 8 valandos.

Visuomenės apklausų ir politologų vertinimu, prezidento rinkimų intriga išsisklaidė sulig I. Šimonytės patekimu į antrą turą. Jame favoritu laikomas G. Nausėda, šaliai vadovaujantis nuo 2019 metų.

„O ką jis blogo padarė, kad nebalsuotum?“

Valstybės įstaigoje dirbantis Audrius Uleckas BNS teigė, kad balsuodamas už G. Nausėdą rinkosi stabilumą. Vyro nuomone, to valstybėje dabar trūksta.

„Už Nausėdą. Už stabilumą. (...) Manau, kad valstybėje turi būti lyderis stiprus. Tik su stipriu lyderiu galime pasaulyje būti žinomi, matomi ir išgirsti. Prieš penkerius metus balsavau taip pat“, – kalbėjo 45-erių vilnietis.

Kauno savivaldybėje balsavusi valstybės tarnautoja Vilma taip pat teigė pasirinkusi dabartinį prezidentą.

„Toks pasirinkimas buvo ir 2019 metais, ir per pirmą turą, ir dabar. O ką jis blogo padarė, kad už jį nebalsuotum? Geresnių kandidatų šiandien nėra“, – sakė pavardės nenurodžiusi moteris.

Vilma teigė, kad jos vyras Stanislavas taip pat balsavo už dabartini vadovą.

„Mes – šeima, kitaip išsiskirsime“, – juokėsi moteris.

49-erių rašytoja iš Kauno Sandra Bernotaitė BNS teigė balsavusi už G. Nausėdą, nes šis jai pasirodė esantis nuosaikus kandidatas, kai konservatorių partija „yra sutrikusi dėl savo idėjų, dėl savo krypties“.

„Manau, kad konservatorių partija nebėra nei dešiniųjų, nei nuosaiki. Jeigu konkrečiai įvardyti, manau, kad tai yra linkstanti į radikalias kairiąsias pažiūras partija. (...) Laukčiau, kol ji susitvarkys ir išsiaiškins, kas ji yra. Ir pati atstovė, už kurią praeituose rinkimuose balsavau, šiuo metu nenoriu už ją balsuoti“, – kalbėjo moteris.

„Ką mes laikėme kažkada stuburo nebuvimu, man pradėjo rodytis, kad tai nuosaikumo ir centro ieškojimas“, – pridūrė S. Bernotaitė.

„Praloš gal, bet dzin“

Viešojo sektoriaus darbuotoja iš Vilniaus Aira Gecevičiūtė BNS teigė nuo pradžių turėjusi vieną kandidatę, už ją balsavusi ir pirmajame rinkimų ture, ir 2019-ųjų rinkimuose.

„Turiu tą svajonę, kad ji pagaliau bus šitame poste. Politinės pažiūros, požiūris į tam tikrus dalykus sutampa. Manau, kad ji turi pakankamai patirties, kad galėtų užimti šią rolę. (...) (Svarbu, kad prezidentas – BNS) būtų pasaulietiškas žmogus ir vakarietiškas pažiūras turėtų“, – kalbėjo 30-metė vilnietė.

Nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje dirbantis Kęstutis Šlepikas tvirtino, kad G. Nausėda „narcizas yra“, o I. Šimonytė – „gera, sąžininga moteris“.

„(Svarbu, jog šalies vadovas – BNS) neišduotų Lietuvos. Šimonytė neišduos, o Nausėda toks... Dar jei Blinkevičiūtę nori statyti premjere, tai atsiprašau, čia ne mano žmogus. O Šimonytė stabili, savo žodžio žmogus“, – tvirtino 66-erių vyras.

Pavarde neprisistatęs 45-erių informatikas Mindaugas iš Kauno taip pat rinkosi I. Šimonytę, teigdamas, kad ji gali užtikrinti stabilumą.

„Ai, kad Nausėda toks be stuburo: tai viena šneka, tai kita, kovoja tarpusavyje, nors iš tikrųjų gal geriau ir Nausėda prezidentu būtų, nežinau. Bet Šimonytė lyg stabilesnė. Pirmame ture (balsavau – BNS) taip pat, kaip ir prieš penkerius metus. Praloš gal, bet dzin“, – šyptelėjo vyras.

Išankstinis balsavimas – tris dienas

Iš anksto balsuoti galima visose 60-yje Lietuvos savivaldybių nuo antradienio iki ketvirtadienio, 7–20 valandomis.

Sostinėje balsuoti galima miesto savivaldybės pastate (Konstitucijos pr. 3), Vilniaus universiteto Verslo mokykloje (Saulėtekio al. 22), A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų, Lukiškių aikštėje, Vilniaus rajono savivaldybės pastate (Rinktinės g. 50).

Kaune iš anksto balsuoti norinčių rinkėjų laukiama Kauno miesto savivaldybėje (Laisvės al. 96) ir Kauno rajono savivaldybėje (Savanorių pr. 371). Pirmajame ture kauniečiai dėl karinių pratybų savivaldybės pastate balsuoti negalėjo.

Klaipėdoje balsavimas iki rinkimų dienos vyksta Klaipėdos miesto savivaldybės pastate (Liepų g. 11).

Kaip ir pirmajame ture, devyniose savivaldybėse balsavimas iš anksto vyksta ne savivaldybių pastatuose: Ignalinos – Turizmo informacijos centre (Ateities g. 23, Ignalina), Kazlų Rūdos – Jurgio Dovydaičio viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 21, Kazlų Rūda), Lazdijų – Jaunimo centro patalpose (Seinų g. 1, Lazdijai), Neringos – bendruomenės namuose (Taikos g. 17, Nida), Pagėgių – Kultūros centre (Jaunimo g. 3, Pagėgiai), Radviliškio – buvusioje mokykloje (Dariaus ir Girėno g. 27, Radviliškis), Šiaulių rajono – Švietimo ir sporto skyriaus pastate (Karolio Reisono g. 4, Šiauliai), Švenčionių – miesto kultūros centre (Vilniaus g. 1, Švenčionys), Utenos – Visuomenės sveikatos biuro patalpose (Utenio a.7, Utena).

Gegužės 22-24 dienomis bus organizuojamas balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose ir bausmių atlikimo vietose.

Gegužės 24-25 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali rinkėjai su negalia, juos namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės ir 70-ies sulaukę bei vyresni rinkėjai.

Prezidento rinkimų antrasis turas vyks gegužės 26 dieną, sekmadienį. Tuomet balsuoti bus galima 1895 vietose visoje Lietuvoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pagieža

Pagieža portretas
Mažai jums 5 metų mokesčiu kėlimu, žmonių skurdinimu, žmonių mirčių nuo vakcinacijos, lgbt įteisinimas ir t.t. Ir jus dar balsuojate už tuos.... Balsuokite, o mes baikotuosime, nes rinkimai buvo, yra ir bus suklastoti.

Galvoju

Galvoju portretas
Balsuoti už Nausėda.Tikiuosi kad sita kadencija jis visdelto dirbs LIETUVAI !!!!!!!!

Keistai skamba

Keistai skamba portretas
kai kuriems uzkliuva Nausedos isvaizda-tai aukstas ir grazus, tai narcizas...jei zmogus tokiais genais uzgime ir toks isvaizdus uzaugo ir sulaukes 60m atrodo šauniai ir dar protingas , tai komentuoja tik turintys kompleksu ir pavydintys zmogenai...nyku , bet liaudis ivairi gal ir apsiruke... Nauseda niekur gedos nepadare ir nepadarys-atstovaujant Lietuva ...
VISI KOMENTARAI 31

Galerijos

Daugiau straipsnių