G. Nausėda: Europoje vyksta labai reikšmingi kariniai pokyčiai

Ukrainai vis dar nesulaukiant žadėtos karinės paramos, prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad kol užjūrio sąjungininkai stokoja valios, Europos Sąjunga (ES) privalo prisiimti didesnę rolę padedant Kijevui. Todėl, anot jo, reikia nedelsiant skatinti Lietuvos ir ES karines galimybes tiek pirkimais, tiek kitokiu bendradarbiavimu.

„Europa turi prisiimti didesnį vaidmenį, kai kiti sąjungininkai stokoja ar politinės valios, ar galimybių tiekti reikalingą karinę įrangą. Ir Europoje vyksta labai reikšmingi kariniai pokyčiai, kurie yra pirmiausiai susiję su gynybos pramonės stiprinimu“, – sekmadienį žurnalistams teigė G. Nausėda.

„Mes privalome negaišdami laiko sustiprinti savo galimybes tiek Lietuvoje, tiek visos ES mastu. Neabejoju, kad bendri pirkimai ir daugiašalis karinis bendradarbiavimas yra tai, kuo galime pasiekti daugiau“, – pridūrė jis.

Tuo metu Vilniuje viešintis Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda paminėjo, kad ne visos ES valstybės narės ir jų visuomenės supranta Rusijos keliamą grėsmę. Jis taip pat pabrėžė Europos galimybių stiprinimo svarbą.

„Reikia suprasti, kad ne visos demokratiškos valstybės jaučia Rusijos pavojų. Užduokite sau klausimą – ar Portugalijos, ar Ispanijos visuomenės jaučia tokią didelę Rusijos grėsmę? Žinoma, kad ne. Tai natūralu, jų vietoje, tūkstantis kilometrų nuo priešo, galbūt mąstytume taip pat“, – svarstė A. Duda.

Europa turi prisiimti didesnį vaidmenį, kai kiti sąjungininkai stokoja ar politinės valios, ar galimybių tiekti reikalingą karinę įrangą.

„Dabar svarbiausias tikslas yra didinti Europos potencialą“, – pridūrė Lenkijos lyderis.

G. Nausėda taip pat paminėjo, kad nors pagalba Ukrainai yra teikiama greičiau nei anksčiau, susitarimas dėl jos užtrunka mėnesius.

„Deja, atsitinka taip, kad tarp sprendimo paskelbimo ir įgyvendinimo praeina keletas mėnesių ar metai. Šiandien tokios prabangos – laukti būtinos technikos po kelis mėnesius – Ukraina neturi“, – teigė šalies vadovas. 

„Manau, kad procesai tikrai yra pajudėję, bet ES yra 27 valstybių sąjunga ir ne visose tas greitis identiškas“, – pridūrė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kokie?

Kokie? portretas
SARMATAI sarmatina NATOzeliu sostines?Melagis.

..../

..../ portretas
Elito ar už elito stovinčiųjų pilnos kelnės... Paprasti ukrainiečiai nebenori kariauti...Pasikalbėkit ,kai viešame transporte važiuojat... Keikia savus ir mūsiškius vadovus ir prakeiktą užjūrį .Už žuvusius artimuosius ir sugriautus gyvenimus PYKSTA ANT RUSŲ Pilnai suvokia vis daugiau žmonių kas vyksta ir kas juos išnaudoja....Į

kremliaus autai

kremliaus autai portretas
Ardosi, drąskosi kacapinės šiukšlės komentaruose, o jų karliko- pedofilo dainelė jau sudainuota.
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių