G. Nausėda: manau, kad premjerė jau turi kandidatūrą į švietimo ministro postą

Prezidentas Gitanas Nausėda sako manantis, kad Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė turi kandidatą į švietimo ministrus.

„Jeigu jau premjerė išreiškė norą susitikti, padiskutuoti apie tai, tai aš manau, kad ji jau tikrai turi kandidatūrą“, – pirmadienį LRT televizijai teigė antrajai kadencijai perrinktas šalies vadovas.

Pasak G. Nausėdos, dalis galimų kandidatų į švietimo ministro postą baiminasi susigadinti reputaciją.

„Žmonės vis tiek įvertino tas aplinkybes, kad jie eina į karštą postą, o laiko pasireikšti lieka labai mažai. Galbūt dalis jų baiminasi, pagrįstai ar nepagrįstai, kad susigadins reputaciją ir po to turės išeiti iš to darbo su vilko bilietu“, – svarstė jis.

ELTA primena, kad kovo pradžioje Lietuvos mokyklose prasidėję tarpiniai moksleivių žinių patikrinimai švietimo sistemoje sukėlė sumaištį – kai kurių dalykų užduotys buvo per sunkios, dalis neatitiko mokymosi programos. Dėl to dalis moksleivių teigė patyrę įtampą, susirūpinimu dėl vaikų sveikatos viešojoje erdvėje dalijosi ir kai kurių moksleivių tėvai.

Kilus nepasitenkinimui dėl tarpinių vienuoliktokų patikrinimų, iš švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigų pasitraukė Gintautas Jakštas. Laikinai vadovauti ministerijai pavesta socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei.

I. Šimonytė yra teigusi, jog kandidatūros į švietimo, mokslo ir sporto ministrus reikėtų tikėtis nebent vasarą – kai dešiniųjų Vyriausybė turės išrinktam prezidentui grąžinti įgaliojimus.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių