G. Nausėda susitiks su A. Duda, stebės karines pratybas Suvalkų koridoriuje

  • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį susitiks su Lenkijos kolega Andrzejumi Duda (Andžejumi Duda), stebės Suvalkų koridoriuje vykstančias karines pratybas.

Šalių vadovai dvišaliame susitikime taip pat aptars regiono gynybos ir saugumo, paramos Ukrainai ir dvišalių santykių stiprinimo klausimus, pranešė Lietuvos prezidentūra.

Mokymus prezidentai stebės paskutiniąją jų dieną. Pratybose „Narsus Grifonas 24/II“ dalyvauja ir sąjungininkai iš Jungtinių Valstijų bei Portugalijos.

Kariuomenės duomenimis, per mokymus 1,5 tūkst. brigados „Žemaitija“ ir sąjungininkų karių bei 200 karinės technikos vienetų Suvalkų koridoriuje išbando gynybos scenarijus pagal dvišalį Lietuvos ir Lenkijos „Oršos planą“.

Šį planą Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių vadai parengė 2022 metais, didžioji jo dalis įslaptinta.

Anot kariuomenės, pratybų pagrindinis tikslas – treniruoti brigados štabo ir pavaldžių vienetų gebėjimą planuoti bei vykdyti gynybines karines operacijas sąveikaujant su NATO sąjungininkais.

Suvalkų koridoriumi vadinamas maždaug 100 kilometrų pločio Lietuvos ir Lenkijos pasienio ruožas, kuris iš Vakarų ribojasi su Kaliningrado kraštu, o iš Rytų – su Baltarusija.

Po pietų G. Nausėda ir A. Duda vyks į Kauną, kur dalyvaus tarptautiniame forume „Europos idėja“ Vytauto Didžiojo universitete, skirtame paminėti Lietuvos ir Lenkijos 20-metį Europos Sąjungoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Prisistebėjot. Dronus nesuvaldėt...

Prisistebėjot. Dronus nesuvaldėt... portretas
°

Arvys

Arvys portretas
Žiūrėt spektalį.Pakazucha.tikrovėjei kitaip būtų.

Full zero

Full zero portretas
Greičiau rinkimai, nebeįmanoma žiūrėti.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių