G. Nausėda susitinka su žemdirbiais aptarti jų problemų

  • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nuasėda penktadienį susitinka su žemdirbių organizacijų atstovais aptarti jų keliamas problemas.

Kaip prieš susitikimą BNS sakė prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis, susitikime su protestus Vilniuje organizavusių ūkininkų atstovais šalies vadovas aptars jų reikalavimus ir probleminių klausimų sprendimų eigą.

G. Nausėda anksčiau sakė besitikintis, kad susitikime su ūkininkais turės ką pasakyti bei žada atidžiai juos išklausyti.

Anot prezidento, žemės ūkis yra strateginė ne tik Lietuvos, bet ir Europos Sąjungos ūkio šaka, todėl visų bendras interesas yra išlaikyti stiprų žemės ūkį, užtikrinti konkurencingumą, apsirūpinimą maistu ir maisto saugumą.

Sausio pabaigoje prezidentas apie ūkininkų problemas kalbėjo su Europos Komisijos (EK) pirmininke Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen). Jis tuomet teigė, kad EK nusiteikusi lanksčiai spręsti ūkininkų problemas.

Sausį didelę protesto akciją Vilniuje surengę Lietuvos žemdirbiai ragino atšaukti nuo sausio padidintą suskystintų naftos dujų akcizą, grąžinti dyzelino akcizo lengvatą jų sunkvežimiams, kėlė daugiamečių pievų atstatymo, saugomų teritorijų plėtros, pieno krizės ir kitas problemas.

Lietuvos žemės ūkio tarybos teigimu, ūkininkams trūko kantrybė, nes pastaraisiais metais problemos žemės ūkyje buvo nesprendžiamos, o gilinamos, todėl akcija siekta atkreipti valdžios ir visų Lietuvos žmonių dėmesį į sudėtingą situaciją, visuomenės supriešinimą, didelę atskirtį tarp miesto ir kaimo.

Vyriausybė šią savaitę jau pritarė siūlymui gyventojams ir verslui sumažinti suskystintų naftos dujų (SND) akcizą iki 41 euro už toną. Tokios Akcizų įstatymo pataisos bus teikiamos Seimui, jas bus prašoma svarstyti skubos tvarka – Seimas tai numato daryti kitą savaitę. 

Briuselyje su eurokomisaru Januszu Wojciechowskiu (Janušu Voicechovskiu) susitikęs Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis ketvirtadienį sakė, jog jis pasiūlė metams įšaldyti reikalavimą ūkininkams atkurti daugiametes pievas.NAUJAUSI KOMENTARAI

O paskui varys

O paskui varys portretas
I Briunceli paklaust,a gerai padariau?

to bigcatwar

to bigcatwar portretas
Tikrai buvo užsiėmes pas zelia Kijeve buvoŽemdirbiu vietoje su tuo asilu nekalbėčiau

Jau

Jau portretas
nebus šalčio tai ir daugiamečių pievų klausimo užšaldyti nereikia, negi nesupranta kad kuo daugiau žalumos ,tuo daugiau gamtos teikiamų privalumų.
VISI KOMENTARAI 14

Galerijos

Daugiau straipsnių