G. Nausėda: „užsienio agentų“ įstatymas neigiamai paveiktų Sakartvelo eurointegraciją

  • Teksto dydis:

Priimtas vadinamasis „užsienio agentų“ įstatymo projektas neigiamai paveiktų Sakartvelo eurointegracijos procesą, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

Taip jis sakė trečiadienį po pokalbio telefonu su šios šalies prezidente Salome Zurabišvili.

Prezidentai aptarė padėtį Sakartvele, šalies eurointegracijos perspektyvas.

„Sakartvelo pilietinė visuomenė jau ne kartą aiškiai pareiškė, kad savo šalies ateitį mato Europoje. Negalima ignoruoti žmonių valios ir noro gyventi demokratijos ir laisvės principais grįstoje visuomenėje. Lietuva ir toliau palaikys Sakartvelo žmonių pasirinkimą būti Europos dalimi“, – Prezidentūros pranešime cituojamas šalies vadovas.

Praėjusią savaitę Sakartvelo įstatymų leidėjai per pirmąjį iš trijų svarstymų priėmė prieštaringai vertinamą „užsienio agentų“ įstatymo projektą. Dėl šio įstatymo Sakartvele kurį laiką vyksta protestai.

Jei įstatymo projektas bus priimtas, visos žiniasklaidos priemonės ir nevyriausybinės organizacijos, gaunančios daugiau kaip 20 proc. savo lėšų iš užsienio šaltinių, turėtų užsiregistruoti kaip „organizacija, siekianti užsienio jėgos interesų“.

Praėjusiais metais po masinių protestų prie parlamento pastato Tbilisyje, kurių metu policija prieš demonstrantus panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas, panašaus įstatymo projekto, nukreipto prieš „užsienio agentus“, buvo atsisakyta. Kritikų teigimu, šis teisės aktas priminė Rusijoje galiojančias taisykles.

„Sakartvelo svajonė“ šį mėnesį netikėtai vėl pateikė įstatymo projektą – su kiek pakeista formuluote – parlamentui prieš svarbius spalį vyksiančius įstatymų leidžiamosios valdžios rinkimus, kurie laikomi svarbiu demokratijos išbandymu šiai šaliai.

Įstatymo projektas dar turi įveikti antrąjį ir trečiąjį svarstymus bei tikėtiną prezidentės veto.NAUJAUSI KOMENTARAI

L

L portretas
Svarbu ne Gruzija paveiktų

Niekur

Niekur portretas
ta nesama salis nesiintegruos! Nebera ten ka vogti europieciams.

>> NAUSĖDA NEPADYDOMAS IR NIEKO NEPASIMOKĖ

>> NAUSĖDA NEPADYDOMAS IR NIEKO NEPASIMOKĖ portretas
VATINI VAFLI, vėl lieji savo savo KOLORADU dvokiančias srutas- pasikabink ant šakos, nereikės kankintis nekenčiamoje Lietuvoje !!!!
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių