G. Nausėda žada M. Drobiazko pilietybę panaikinti artimiausiu metu

Pilietybės reikalų komisijai pasiūlius prezidentui Gitanui Nausėdai atimti Lietuvos pilietybę iš Rusijoje gyvenančios ledo šokėjos Margaritos Drobiazko, šis sako tai padarysiantis artimiausiu metu.

„Man šitas klausimas visiškai aiškus. Taip kad padarysiu tai artimiausiu metu. Manau, kad žmonės, kurie nori nešti kultūros ir gėrio šviesą su agresoriaus batais tegu tai toliau daro be Lietuvos Respublikos pilietybės“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė G. Nausėda, paklaustas, ar naikins šią pilietybę.

Pati ledo šokėja šią savaitę išplatintame viešame laiške teigė Rusijos propagandoje nedalyvaujanti, o skleidžianti „kultūros ir gėrio šviesą“.

Pilietybę iš jos siūloma atimti dėl ledo šokėjos viešai reiškiamo palaikymo Rusijai. Komisijos pirmininkas Pranas Žukauskas teigė, kad komisijos sprendimą lėmė ne tiesiogiai išsakoma ar neišsakoma pozicija, o sportininkės veiksmai.

„Manau, kad šiandien tie nuopelnai, kurie galbūt buvo įvertinti, atrodo graudi parodija, žvelgiant į tai, kas buvo ir kas yra šiandien, – savo ruožtu teigė G. Nausėda. – Mes turime pasirinkti puses, ypatingai šiuo metu, mes turime pasirinkti puses ir negalime apsimetinėti, kad vieni dalykai egzistuoja be kitų, ypatingai kai ta kultūra arba jos regimybė kuriama valstybėje, kuri lieja nekaltų žmonių kraują. Mes turime būti principingi ir laikytis tų vertybių, kurių laikėmės nuo pat pirmųjų karo Ukrainoje pradžios dienų ir mes jų laikysimės.“

Sportininkei išimties tvarka prieš 30 metų suteikta pilietybė naikinama pagal šiemet įsigaliojusias įstatymo pataisas, leidžiančias tai padaryti, jeigu asmuo viešai reiškia palaikymą valstybei, keliančiai grėsmę Lietuvos ar jos sąjungininkų saugumo interesams.

Lietuvos institucijos teigia, kad M. Drobiazko palaiko glaudžius profesinius ir asmeninius ryšius su Tatjana Navka – Rusijos prezidento Vladimiro Putino spaudos sekretoriaus Dmitrijaus Peskovo žmona.NAUJAUSI KOMENTARAI

natalija

natalija portretas
Nausėda apsidergiai iki ausu Nu ir protingan ta Margarita patvarkė ta bankiora Viskas žodis kaip paukštis apskrido visa lietuva Čia tu Nausėda pasidarei reklama su lezbe Pišu ir draugeliu Zelionskiu kaip tas žydas Canadoje Hitlerio esesininka garbino plojo Izraelio žydai turbut apspango net nejautė kad Hamas sienas ir skydus traiško

labai gerai

labai gerai portretas
labai gerai, priešrinkiminis Prezidento šou...lengva bus nuspręsti už kurį būsimą šalies vadovą balsuoti...mažiau reiks kandidatų "pezalų" klausytis.

Kaunietė

Kaunietė portretas
Margarita garsino Lietuvą, visi džiaugėmės, nuo ekranų nesitraukdavome kai vykdavo varžybos. O gal laikas mums patiems atsisakyti pilietybės palaikant Margaritą... kada atimsi, Nausėda, iš to šuniuko Jono Jobtvaimano, švedo, pilietybę, kuris mūsų šalį kiršina ir kursto neapykantą, kada, Nausėda?
VISI KOMENTARAI 29

Galerijos

Daugiau straipsnių