I. Šimonytė Vilniuje dėkojo Andoros kolegai už paramą Ukrainai, sankcijų Rusijai palaikymą

  • Teksto dydis:

Premjerė Ingrida Šimonytė Vilniuje pirmą kartą viešinčiam Andoros Vyriausybės vadovui padėkojo už šios Europos mikrovalstybės paramą Ukrainai, principingą laikyseną remiant Europos Sąjungos (ES) sankcijas Rusijai.

Kaip skelbia Vyriausybė, trečiadienį susitikime su Andoros ministru pirmininku Xavieru Espot Zamora (Ksavieru Espot Zamora) I. Šimonytė aptarė dvišalį bendradarbiavimą, regioninį saugumą ir kitus šalims aktualius klausimus.

„Džiaugiamės šiuo vizitu kaip nauju puslapiu mūsų dvišaliuose santykiuose, o taip pat ir pasibaigusiomis Andoros ir Europos Sąjungos derybomis dėl asociacijos sutarties – bendraminčių demokratinių šalių bendradarbiavimas šiandien kaip niekada svarbus“, – pranešime cituojama premjerė.

„Esame labai dėkingi už Andoros finansinį indėlį į Lietuvos vykdomą mokyklos renovacijos projektą Ukrainoje – tai dovanoja nuo karo kenčiantiems žmonėms šviesesnės ateities viltį ir jau dabar realia pagalba padeda susitvarkyti su dideliais atstatymo iššūkiais“, – sakė ministrė pirmininkė.

Ji taip pat padėkojo kolegai už „principingą šalies laikyseną Rusijos vykdomo karo prieš Ukrainą akivaizdoje, šalies prisijungimą prie Maskvai taikomų ES sankcijų“.

I. Šimonytė ragino ieškoti būdų stiprinti šias sankcijas ir užtikrinti esamų ribojimų įgyvendinimą, pabrėždama, jog naujame etape būtina numatyti ir Rusijos įšaldyto turto panaudojimą Ukrainos reikmėms.

Susitikime aptarta ekonominė padėtis šalyse ir kitos aktualijos, dvišalių Lietuvos ir Andoros santykių plėtra.

Po šio susitikimo Andoros ir Lietuvos diplomatijos vadovai Gabrielius Landsbergis ir Imma Tor Faus (Ima Tor Faus) pasirašė sutartį dėl šalių pajamų bei kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo ir mokesčių slėpimo ir vengimo prevencijos bei susitarimo memorandumą dėl tikslinio įnašo į Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondą.

Pastaruoju susitarimu Andora skirs 15 tūkst. eurų Lietuvos įgyvendinamam projektui, kuriuo renovuojama viena Ukrainos mokykla.

G. Landsbergis su Andoros kolege sudarė dvigubo apmokestinimo vengimo sutartį

Kaip trečiadienį pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM), pradėjus taikyti šią sutartį, bus sudarytos geresnės sąlygos plėtoti dvišalius ekonominius ryšius, skatinti tarpusavio investicijas.

Ministrai taip pat pasirašė susitarimo memorandumą, kuriuo Andora skyrė įnašą Ukrainos atsigavimo ir atstatymo projektui – mokyklos Mykolajivo regione atnaujinimui finansuoti.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvos Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos fondas tampa Lietuvą, Andorą ir Ukrainą jungiančiu tiltu“, – susitikime teigė G. Landsbergis.

„Ukrainos atkūrimui reikalinga stipri tarptautinės bendruomenės parama, tad ir toliau turime sutelkti jėgas ir parodyti, kad Rusijos sukelto karo akivaizdoje mes visapusiškai esame kartu su Ukraina“, – pridūrė jis.

Ministras taip pat padėkojo Andorai už principingą laikyseną ir solidarumą, smerkiant Rusijos agresiją prieš Ukrainą, prisijungiant prie Europos Sąjungos (ES) pozicijų tarptautinėse organizacijose. Kaip pažymėjo G. Landsbergis, Lietuva remia glaudesnį Andoros ir ES bendradarbiavimą.

URM primena, kad Lietuva dvigubo apmokestinimo vengimo sutartis yra sudariusi su 58 valstybėmis.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojesankcijosRusijaAndoraIngrida Šimonytė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių