Įtarimų sulaukęs M. Sinkevičius stabdo narystę ne tik partijoje

Įtarimų dėl galimai neteisėtai pasisavintų tarybos nario veiklai skirtų lėšų sulaukęs Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius laikinai stabdo narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje (LSDP). Lietuvos savivaldybių asociacijai (LSA) vadovaujantis politikas taip pat teiks organizacijos valdybai prašymą laikinai stabdyti jo pareigas.

„Noriu visus informuoti, kad man buvo pareikšti įtarimai, susiję su mano kaip tarybos nario veiklos išlaidų apmokėjimu 2019-2023 metų kadencijos metu. Dar gegužės mėnesį spaudos konferencijos metu atsakiau į visus man užduotus klausimus ir paaiškinau savo išlaidų turinį. Lėšas, dėl kurių tuomet kilo abejonės, grąžinau į savivaldybės biudžetą ir visų nuoširdžiai atsiprašiau. Deja, viso šito, panašu, neužteks“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė M. Sinkevičius.

„Siekdamas nepakenkti organizacijoms, kurių narys esu, laikinai stabdau savo veiklą Lietuvos socialdemokratų partijoje, tokį pat siūlymą stabdyti mano kaip Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidento pareigas pateiksiu asociacijos valdybai“, – nurodė jis.

LSDP vicepirmininkė Orinta Leiputė BNS sakė, kad M. Sinkevičius, stabdydamas narystę partijoje, elgiasi pagal statuto reikalavimus.

„Mes į tą visą situaciją reaguojame ilgą laiką, mūsų statutas reglamentuoja veiksmus, kuriuos nariai turi atlikti. Kiek matau viešojoje erdvėje, Mindaugas stabdo narystę, kadangi pareikšti įtarimai. Tą ir numato mūsų statutas. Be abejo, mes dar tą situaciją aptarsime partijoje“, – teigė O. Leiputė.

Tuo metu LSA valdybos posėdis suplanuotas gruodžio 14 dieną.

„Jeigu šis klausimas (stabdyti prezidento įgaliojimus – BNS) bus pateiktas valdybai, ji ir spręs“, – BNS sakė asociacijos atstovė spaudai Indrė Vilūnienė.

Politikas taip pat nurodo, kad jam pareikšti įtarimai „nėra kaltinimas ar nuosprendis“. Meras tvirtina pasitikintis šalies teisėsauga ir ginsiąs savo poziciją teisiniu keliu.

„(...) tikiu, kad įtarimai nepasitvirtins. Nesiimsiu spėlioti, kuo ir kada šis procesas pasibaigs. Bet ir anksčiau, ir dabar galiu pasakyti tą patį – nesijaučiu pažeidęs savivaldybės tvarkų ar šalies įstatymų“, – anksčiau išsakytą poziciją pakartojo Jonavos meras ir pridūrė, kad dėl teisinių įsipareigojimų negali atskleisti daugiau komentarų apie atliekamą tyrimą.

Ketvirtadienį prokuratūra pranešė, kad ikiteisminiame tyrime dėl galimai neteisėtai pasisavintų tarybos nario veiklai skirtų lėšų pareikšti įtarimai Jonavos merui M. Sinkevičiui.

Atliekant tyrimą buvo gauti duomenys apie tai, kad 2019–2023 m. laikotarpiu už kanceliarines lėšas M. Sinkevičius galimai įsigydavo asmeniniam naudojimui skirtą turtą bei apmokėdavo sutuoktinės naudojamo mobilaus ryšio telefono išlaidas. Taip pat gauta duomenų, kad Jonavos rajono savivaldybės administracijai buvo pateikiami galimai suklastoti išlaidas pagrindžiantys finansiniai dokumentai.

Skaičiuojama, kad M. Sinkevičiui neteisėtai buvo išmokėta daugiau kaip 1,5 tūkst. eurų savivaldybės biudžeto lėšų.

ELTA primena, kad klausimų dėl galimo piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis Jonavos meras sulaukė visuomenininkui Andriui Tapinui pradėjus savivaldos tarybos narių lėšų tyrimą. Gavus išlaidų ataskaitas, suabejota M. Sinkevičiaus įsigytais dviem televizoriais. Kelti klausimai ir dėl keturių telefono sąskaitų, šešių banko kortelių, kuriomis apmokėtos sąskaitos už kurą, intensyvių kelionių karantino metu.

M. Sinkevičius savo „Facebook“ paskyroje sureagavo į abejones ir pasiaiškino dėl poros televizorių. Pasak mero, dokumentuose įsivėlė „techninė klaida“, todėl kanceliarinėmis išmokomis buvo apmokėtos tik poros mėnesių sąskaitos. LSA prezidentas pažadėjo šias spragas ištaisyti.NAUJAUSI KOMENTARAI

Taigi

Taigi portretas
..."neteisėtai buvo išmokėta daugiau kaip 1,5 tūkst. eurų savivaldybės biudžeto lėšų..." Tik tiek?! Ir tiek triukšmo! O aš maniau, kad kalba eina apie1,5 mln euriukų...

Mauricijus

Mauricijus portretas
Apsiputoję socdemai apie kitus ,o patys pasirodo ,kaip čia rašo vagys yra.

...

... portretas
Konservatoriai irgi pasinaudojo cekiukais,ne tik bebrai....Su Kurlianskiu irgi pietavo iš konservatorių...Bet kažkaip jie issisuka...
VISI KOMENTARAI 21

Galerijos

Daugiau straipsnių