Įvardijo, kas patvirtino apie brolių Nikitinų lankymąsi G. Nausėdos štabe

Buvusi Prezidentūros kanclerė Algė Budrytė patvirtino, kad broliai Nikitinai lankėsi prezidento Gitano Nausėdos rinkiminiame štabe, sako laikinosios komisijos pirmininkas Vytautas Bakas. Anot jo, tokius apsilankymus buvusi štabo vadovė nurodė komisijai raštu siųstame atsakyme. Nors pats prezidentas neigia asmeninius ryšius su baltarusiškų trąšų verslo atstovais, Tomo Gailiaus istoriją tyrusi komisija tikina nustačiusi atvejų, kai šalies vadovas ir pats bendraudavo su šiais asmenimis.

„Toks ponios Budrytės liudijimas buvo, ji patvirtino, kad broliai Nikitinai lankėsi štabe. Tačiau komisija nustatė ir daugiau atvejų, kada ir pats prezidentas, ir jo aplinkos artimi žmonės susitikinėjo su baltarusiško verslo atstovais, vieni iš jų yra tie minėti asmenys (Nikitinai – ELTA)“, – Eltai teigė V. Bakas.

„Tai nebuvo kažkoks atsitiktinis reiškinys, santykiai buvo sisteminiai. Apie juos nei visuomenė, nei sprendimų priėmėjai nebuvo informuoti“, – pridūrė jis.

A. Budrytė komisijai nurodė, kad štabe vykusiuose susitikimuose buvo aptariami rinkimų finansavimo ir kampanijos klausimai. Visgi, ji neatskleidė, keliuose jų dalyvavo ir broliai Nikitinai. A. Budrytė akcentavo, kad štabas buvo atviras visiems, o pastarieji verslininkai nebuvo oficialūs jo nariai.

Anot V. Bako, prezidentas nutyli apie savo paties susitikimus su baltarusiškų trąšų verslo atstovais.

„Neigdamas, kad jis susitikinėjo su baltarusiškų trąšų atstovais, prezidentas sakytų netiesą“, – aiškino politikas.

Tuo metu parlamentinio tyrimo epicentre atsidūręs G. Nausėda atmeta bet kokius įtarimus dėl sąsajų su baltarusiškų trąšų verslo atstovais, broliais Andriumi ir Viliumi Nikitinais.

Tai nebuvo kažkoks atsitiktinis reiškinys, santykiai buvo sisteminiai. Apie juos nei visuomenė, nei sprendimų priėmėjai nebuvo informuoti.

„Aš su broliais Nikitinais nebendravau. Jeigu aš teisingai suprantu, buvo kažkoks patvirtintas ar nepatvirtintas faktas apie vieną iš mano komandos narių. Bet tas komandos narys, tuo metu kai mes svarstėme sankcijų klausimą, Prezidentūroje jau nebedirbo“, – pasirodžius parlamentinio tyrimo išvadoms žurnalistams sakė G. Nausėda.

Visgi, komisijos išvadose teigiama, kad prezidento G. Nausėdos aplinkoje buvo nustatyta kelios dešimtys asmenų, keliančių rizikas nacionaliniam saugumui, palaikančių ryšius su Rusijos, Baltarusijos žvalgybos tarnybomis, diplomatais, politikais, verslo atstovais.

„Pats Gitanas Nausėda, 2018–2019 m. laikotarpiu susitikinėjo su Baltarusijos trąšų verslu besiverčiančiais asmenimis ir verslo įmonių vadovais (akcininkais) bei atstovais“, – teigiama išvadoje.

Pažymima, jog komisijai liudiję aukštas pareigas Prezidentūros kanceliarijoje einantys G. Nausėdos komandos nariai šią informaciją nuslėpė. Dėl to parlamentinė komisija ketina kreiptis į prokuratūrą.

Savo ruožtu Valstybės saugumo departamentas (VSD) šią savaitę išplatino pranešimą spaudai, kuriame aiškinama, jog komisijos teiginiai apie prezidento aplinkoje esančius, riziką keliančius asmenis neatitinka tiesos.

„Pabrėžtina, kad Komisijos teiginys, jog G. Nausėdos aplinkoje buvo nustatytos kelios dešimtys asmenų, keliančių rizikas nacionalinio saugumo interesams, akivaizdžiai neatitinka tikrovės bei prieštarauja Komisijai liudijusių žvalgybos pareigūnų paaiškinimams bei kitai Komisijai pateiktai medžiagai“, – teigiama VSD pateiktoje argumentacijoje.

ELTA primena, kad dėl parlamentinės komisijos išvadų Seimas ketina apsispręsti jau ateinančią savaitę.

Jose, be kita ko, yra teikiami ir siūlymai, susiję su atliktu parlamentiniu tyrimu. Seimas raginamas svarstyti dėl Žvalgybos kontrolierių įstatymo pakeitimų, suteikiant ombudsmenui teises ir pareigą atlikti kriminalinę žvalgybą atliekančių institucijų veiklos teisėtumo priežiūrą. Taip pat siūloma stiprinti VSD ir STT parlamentinę kontrolę, peržiūrėti parlamentinės kontrolės teisinė reglamentavimą, jog institucijos Seimui privalėtų pateikti visą reikalingą informaciją. Tarp rekomendacijų – ir raginimai užtikrinti Seimo vaidmenį skiriant ir atleidžiant VSD ir STT vadovus, jų pavaduotojus.

G. Nausėda netruko sureaguoti į parlamentinio tyrimo išvadas. Prezidentūros teigimu, tai „desperatiškas bandymas paveikti prezidento rinkimų rezultatus“ ir kartu mėginimas „diskredituoti valstybę ir jos konstitucinius principus“. Daukanto aikštė tikina, kad Seimo laikinoji komisija yra politizuota, o pateiktos išvados nukreiptos ne tik prieš prezidentą, bet ir daugelį valstybės institucijų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Bukagalvi,

Bukagalvi,  portretas
Prezidentui Nausėdai palaikymą išreiškė libersocialdemokratai , kurie net savo kandidato į prezidentus nesiūlė ! Nuo liberbukųpatryyyyytotyyyyznų jau purto . Mėšliai .

Menkysta nauseda

Menkysta nauseda portretas
Koks menkysta sitas nauseda! Pasieke zemumu zemumas. Ne be reikalo taip palaikomas valstieciu.

Kubilius buvo susitikęs su Sidorskiu ir ką ? 2009

Kubilius buvo susitikęs su Sidorskiu ir ką ? 2009  portretas
Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius šiandien darbo pietų susitiko su Lietuvoje viešinčiu Baltarusijos Ministru Pirmininku Sergejumi Sidorskiu. Atviro pokalbio metu premjerai pasidžiaugė tuo, kad šiandien Vilniuje prasidėjusioje 6-oje nacionalinėje Baltarusijos parodoje „Baltexpo 2009“ dalyvauja daugiau nei kada nors kompanijų, abiejų šalių verslininkų. Premjero A.Kubiliaus teigimu toks aktyvus kaimyninių šalių verslo bendradarbiavimas, atvirumas naujoms galimybėms yra tinkamas atsakas į pasaulio ekonominę krizę, kurios pradžios pirmosios metinės minimos šiomis dienomis. Premjerai daug dėmesio skyrė šalių bendradarbiavimui transporto srityje, ypatingai aptardami galimybę daugiau Baltarusijos prekių gabenti per Klaipėdos uostą, taip pat energetikos klausimams Ministras Pirmininkas A.Kubilius domėjosi Baltarusijos privatizavimo programa. Premjeras S.Sidorskis informavo Lietuvos kolegą,
VISI KOMENTARAI 18

Galerijos

Daugiau straipsnių