Kandidatai į EP akcentuoja ES valstybių konkurencingumo svarbą, debiurokratizaciją, Kinijos vaidmenį

Lietuvos kandidatai į Europos Parlamentą (EP) tarp svarbiausių artimiausio ekonominių klausimų Europos Sąjungoje (ES) išskiria valstybių konkurencingumą, būtinybę didesnei debiurokratizacijai bei Kinijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų dedamąją siekiant palankesnės verslui aplinkos.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vadovė Vilija Blinkevičiūtė aiškino, kad itin svarbu yra didinti visų ES valstybių konkurencingumą.

„Matome, kad agresyvumas iš Kinijos išaugęs iki tokio lygio, jog konkurencija didžiulė Europos Sąjungoje sudaryta. Mes, ES mastu, tiek Europos Parlamentas, tiek Europos Komisija, tiek Europos Komisija, tiek EVT turi ieškoti bendrų sutarimų, kaip didinti visų ES valstybių konkurencingumą“, – Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengtoje diskusijoje teigė V. Blinkevičiūtė.

Tuo metu Liberalų sąjūdžio kandidatas į EP Eugenijus Gentvilas akcentavo poreikį ES debiurokratizuotis.

„Manau, kad Europos Komisija turės imtis priemonių, kurios nežiūrint, ką daro kitas pasaulis, yra būtinos pačiai Europos Sąjungai, debiurokratizacija. Man, kaip liberalui tai priimtina ir labai norėtųsi, kad visa ES suprastų, jog laikydamasi griežtai ir biurokratiškų taisyklių, EK nepajėgs konkuruoti su didžiosiomis pasaulio galybėmis, tiek Kinija, tiek JAV“, – sakė E. Gentvilas.

Konservatorius Andrius Kubilius aiškino, kad konkurencingumas išliks svarbia tema ES, kaip ir saugumas bei Ukrainos atstatymas.

„Mano įsitikinimu, pagrindiniai klausimai bus susieti su saugumu, Ukraina, karu, integracija į ES, Ukrainos atstatymas, tai irgi svarbūs ekonominiai dalykai ir Lietuvai reikia žymiai daugiau dėmesio skirti ekonominiams dalykams. Konkurencingumas irgi liks visada svarbia tema, tą matau iš mūsų EPP partijos programos“, – tikino A. Kubilius.

Europa visada laiminėdavo, nes buvo labai atvira ir dinamiška.

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius tvirtino, kad nors ES prekybos politika privalės išlikti atvira, tačiau „negalės būti naivi“, atsižvelgiant į konkurenciją su Kinija ir JAV.

„ES prekybos politika privalės išlikti atvira, bet negalės būti naivi. Pirmiausia negalime ignoruoti faktorių, kas vyksta Kinijoje, JAV ir, kad dažnu atveju tai prasilenkia su sąžininga konkurencija“, – kalbėjo V. Sinkevičius.

„Valstiečių“ kandidatas į EP Aurelijus Veryga pažymėjo, kad ekonominio saugumo negalima atsieti nuo bendrojo saugumo.

„Mes patys sugebame prisidaryti kai kurių problemų, girdžiu verslą vienu balsu kalbant, kad bijomasi į mūsų šalį investuoti. (...) Nuo mūsų pačių komunikacijos viduje daug priklauso, kokį klimatą ir nuotaiką apie save, kaip valstybę sukuriame“, – teigė A. Veryga.

Galiausiai „laisvietis“, buvęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius akcentavo, kad susidūrusi su Kinija ES „ne iki galo adaptuojasi“.

„Europa visada laiminėdavo, nes buvo labai atvira ir dinamiška. Tačiau susidūrusi ypatingai su Kinija, kuri labai strategiškai mato tūkstantį metų į priekį, truputėlį prie to ne iki galo adaptuojamės“, – sakė R. Šimašius.NAUJAUSI KOMENTARAI

:)))

:))) portretas
ir kokia nauda lietuvai is veltedziu besirupinanciu kinija ar ukraina?

Kęstas

Kęstas portretas
Naujausios šalies gyventojų apklausos rodo, kad balandį du trečdaliai žmonių padėtį Lietuvoje įvertino kaip blogėjančią. O jūs čia apie ką, mūsų labai brangūs? (Apie mokslą-studijas-ekonomiką)
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių