Kandidatų į prezidentus debatai: kas turėtų atstovauti Lietuvai EVT?

Pastaruosius keturis metus netylant ginčams, ar į Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdžius turėtų vykti šalies vadovas, ar premjerė, vieningos nuomonės šiuo klausimu neranda ir kandidatai į prezidentus.

Pasak Darbo partijos keliamo kandidato Andriaus Mazuronio, EVT posėdžiuose dalyvaujant prezidentui, šis gali neturėti pakankamai žinių kai kuriais, Vyriausybės prerogatyvoje esančiais, klausimais.

„Aš būčiau šalininkas to, kad prezidentas turėtų vykti ten, kur nacionalinio saugumo, gynybos, užsienio politikos arba teisingumo klausimai. (...) Man ši situacija atrodo šiek tiek keista“, – debatuose kalbėjo A. Mazuronis.

Savo oponentui pritarė ir Laisvės partijos kandidatas Dainius Žalimas. Anot jo, Konstitucijoje apibrėžiamos šalies vadovo galios numato jo sprendimus užsienio politikos ir gynybos srityse.

„Pagal Konstituciją priklauso, kad prezidentas yra atsakingas už pagrindinius sprendimus užsienio politikos srityje, gynyboje. Ta formulė tokia, kad didžiojoje daugumoje tarybų turėtų atstovauti ministras pirmininkas, nes akivaizdu, kad nei energetika, nei žemės ūkis prezidento kompetencijai nepriklauso“, – kalbėjo D. Žalimas.

Tuo metu Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas Giedrimas Jeglinskas mano, kad susitarti būtų galima ir dabar. Jis pabrėžia, kad prezidentas turi kurti gerą bendravimo kultūrą.

„Jeigu nekalbadieniai vyksta tarp prezidento ir premjerės, tai labai sunku rasti kažkokį tai kompromisą ir siųsti kažkurį į EVT. Prezidentas turi sukurti bendravimo ir komunikavimo kultūrą ir sugebėti tai padaryti“, – dėstė G. Jeglinskas.

Savo ruožtu savarankiški kandidatai Eduardas Vaitkus ir Ignas Vėgėlė laikėsi tos pačios pozicijos, kad į EVT turėtų vykti šalies vadovas, ne premjeras.

„Prezidentas turėtų vykdyti šią politiką, ką ir darė iki šiol. Tai būtų labai aiškus tęstinumas“, – kalbėjo I. Vėgėlė.

ELTA primena, kad diskusijos dėl atstovavimo EVT tęsiasi jau nuo šio Seimo kadencijos pradžios. Dabartine tvarka nepatenkinti konservatoriai ragino sudaryti galimybę Lietuvą šiame europiniame formate atstovauti ir Vyriausybės vadovui, priklausomai nuo ES viršūnių aptarinėjamų temų. Tačiau prezidentas šias iniciatyvas pavadino netoleruotinomis ir nepriimtinomis.

Šį klausimą išspręsti buvo pasiūlyta priimant atstovavimą EVT reglamentuojantį įstatymą. Visgi, vėliau nuo šios iniciatyvos valdantieji atsitraukė.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks gegužės 12 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vėgėlė

Vėgėlė portretas
keičia savo kailį akyse. Kuo toliau, tuo daugiau perima E. Vaitkaus išsakytas mintis.

KODĖL?????

KODĖL????? portretas
TAI KAD IR STRAIPSNIS PATALPINTAS " UŽKAMPYJE''

To kuba

To kuba portretas
Tik delfyje ir yotubėj. Jokia tv nerodys debatų, nes tada visi matys kas yra kas. O dabar eiliniai LRT žiūrėtojai, kurie nesinaudoja intiku, toliau balsuos už šim ar naus.
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių