Koks bus naujas Seimo sezonas?

  • Teksto dydis:

Šį sekmadienį prasideda naujas Seimo sezonas ir jau aišku, kad jame bus karštų, ne tik su vertybėmis, bet ir nacionaliniu saugumu susijusių klausimų. Plačiau – LNK reportaže.

Šią sesiją turėtų grįžti įstatymas dėl partnerystės. Seimui liko paskutinis žingsnis – priėmimas.

„Šis įstatymas padarytų garbę šios kadencijos Seimui ir išspręstų labai įsisenėjusią skolą žmogaus teisėms“, – kalbėjo Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Gitanas Nausėda kartoja, kad turi būti išsaugota Konstitucijos dvasia, nes tai yra svarbiausias valstybės teisinis dokumentas.

„Konstitucijos turinys neturi būti išplaunamas per užpakalines duris“, – teigė prezidentas G. Nausėda.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Laisvės partijos nariai įžvelgia lytinių santykių alegoriją.

Prezidentas sako, kad žmogaus teises supranta plačiai.

„Mano akimis, lygiai tokios pačios teisės yra ir mūsų senjorų finansinė padėtis, ir šeimų padėtis“, – pasisakė prezidentas.

Iki šiol prezidentas nėra aiškiai pasakęs, ar pasirašytų tokį įstatymą.

„Norite, kad aš su bizūnu ginčiau Seimą greičiau priimti įstatymą. Seimas yra savarankiška valdžios institucija“, – teigė G. Nausėda.

Taip pat prezidentas ragino apriboti baltarusius, kaip jau apriboti rusai.

„Tenka prisiminti vaikino, kuris buvo sugrąžintas į Minską lėktuvu istoriją. Diktatorius sulaužo žmogų, panaudoja jį savo juodiems tikslams ir tai gali atsitikti su kitais žmonėmis“, – sakė G. Nausėda.

Į Lietuvą jau atsikraustė apie 60 tūkst. baltarusių. Beveik tūkstantis pripažinti grėsme nacionaliniam saugumui, bet susitarimo su valdančiaisiais nėra.

Prašome, kad Seimas apsvarstytų papildomą neapmokestinamų pajamų dydžio klausimą, šeimoms auginančioms vaikus.

G. Nausėda prašo ir daugiau konservatoriams nepatinkančių idėjų.

„Prašome, kad Seimas apsvarstytų papildomą neapmokestinamų pajamų dydžio klausimą, šeimoms auginančioms vaikus“, – teigė prezidentas.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen šį rudenį ruošiasi ir vizitui pas popiežių. Dėl popiežiaus pareiškimo apie didingą ir žmogišką Rusijos imperijos paveldą Lietuvos užsienio reikalų ministerija išsikvietė apaštalinį nuncijų.

„Pasinaudočiau galimybe išsakyti Lietuvos matymą dėl karo Ukrainoje, dėl Rusijos agresijos“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Prezidentas ir Seimo vadovybė susitinka tradiciškai du kartus per metus – prasidedant rudens ir pavasario sesijoms.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Na va,pagaliau Prezidentas prabilo,taip jau seniai reikėjo.Šaunuolis.Yra ir svarbesnių klausimų,,beto konstitucijos negalima pažeidinėti.Taigi vaivorykštiniai,jūsų svaičiojimai ir liks svaičiojimais.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių