Kritikos dėl M. Sinkevičiaus sulaukęs G. Nausėda: asmuo nėra kaltas, kol jo kaltė neįrodyta

Politikų ir apžvalgininkų kritikos dėl pasisakymų apie šiuo metu teisiamą Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių sulaukęs prezidentas Gitanas Nausėda tikina nustojęs kreipti dėmesį į tokius komentarus. Šalies vadovas kartoja – demokratinėje valstybėje egzistuoja nekaltumo prezumpcija. Todėl, tęsė jis, asmuo nėra kaltas, kol jo kaltė nėra įrodyta.

„Kai kurie apžvalgininkai turbūt apskritai mato problemą net ir kai aš padarau žingsnį koja. Jiems jau problema. Aš nustojau kreipti į tuos apžvalgininkus didesnį dėmesį“, – pasigirdusią kritiką atmetė prezidentas.

„Pasakiau tai, ką turbūt galėtų pasakyti politikas bet kokioje demokratinėje valstybėje – kol nėra įrodyta vieno ar kito žmogaus – visiškai nesvarbu, politiko ar ne – kaltė, tol jis yra laikomas nekaltu. Tai vadinama nekaltumo prezumpcija, gerbiami ponai“, – Švenčionyse žurnalistams sakė G. Nausėda.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę Jonavoje lankęsis prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su šiuo etu teisiamu savivaldybės meru Mindaugu Sinkevičiumi. Kaip skelbė portalas jonavoszinios.lt, šalies vadovo pasiteiravus, kaip šis vertina situaciją dėl merui pareikštų kaltinimų, Daukanto aikštės lyderis pastebėjo, jog „čekiukų“ skandalas nuskambėjo per visą Lietuvą.

„Aš atvažiuoju pas merą, kuris šiandien yra nekaltas, kol neįrodyta kitaip“, – jonavoszinios.lt sakė G. Nausėda.

Tai vadinama nekaltumo prezumpcija, gerbiami ponai.

„Kuomet bus teismo procesas, bus įvertinta atsakomybė. Jis yra meras, jis atstovauja žmonių interesams ir ne paslaptis, kad mums einant per miestą nemažai žmonių priėjo prie mero, išreiškė savo paramą jam, bent jau moralinę. Tai rodo, kad meras yra mėgstamas Jonavos žmonių. Žinoma, kad tas šleifas turi pasibaigti, jis turi būti įvertintas ir tada, manau, pačiam merui bus lengviau“, – tęsė jis.

Tokie pasisakymai sulaukė kritikos – viešojoje erdvėje keltas klausimas, ar taip kalbėdamas apie teisiamą politiką G. Nausėda nedaro spaudimo teismams.

M. Sinkevičius į teisėsaugos akiratį pateko, kai visuomenininko Andriaus Tapino iniciatyva „Skaidrinam“ pradėjo domėtis kanceliarinių lėšų panaudojimu šalies savivaldybėse.

Valstybinį kaltinimą M. Sinkevičiaus byloje palaikantis prokuroras Darius Valkavičius kaltinamajam už galimą piktnaudžiavimą tarybos nario kanceliarinėmis lėšomis siūlo skirti 30 tūkst. eurų baudą, penkeriems metams atimti galimybę dirbti valstybės tarnyboje.

Jonavos meras M. Sinkevičius, pernai kilus įtarimams dėl savivaldybės tarybos nario veiklai skirtų lėšų panaudojimo skaidrumo, paskelbė stabdantis narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje. Lietuvos savivaldybių asociacija yra laikinai sustabdžiusi M. Sinkevičiaus vadovo šioje asociacijoje pareigas.NAUJAUSI KOMENTARAI

O tai

O tai portretas
bent ,gitanoidas gina vagį,jopeimat,tai kur tas idiotas nuves Lietuvą.

Balsuotojas

Balsuotojas portretas
Galutinai apsispręndžiau nebalsuot už G.N.Dar abejojau ,bet kuomet pradėjo su Sinkevičium flirtuot....na jau šito nesitikėjau.

N̷O̷_̷u̷k̷r̷a̷i̷n̷a̷!̷

N̷O̷_̷u̷k̷r̷a̷i̷n̷a̷!̷ portretas
nausedmalis, diatlas, galas atejo lietuvai, su tavim
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių