L. Kasčiūnas įvardijo, ką liudijo STT

Specialiųjų tyrimų tarnyboje pirmadienį liudijęs kandidatas į gynybos ministrus Laurynas Kasčiūnas sako pareigūnams papasakojęs apie Krašto apsaugos ministerijos uždarumą užsienio investuotojams.

L. Kasčiūną pareigūnai apklausė aiškinantis aplinkybes dėl galimos korupcijos krašto apsaugos sistemoje.

„Pateikiau šiek tiek iš savo pusės informacijos apie kelis atvejus, kai TOP 30 esančios gynybos pramonės kompanijos, ieškodamos galimybių, variantų ir partnerių, kaip investuoti Lietuvoje į gynybos pramonę, į gamybą, (...) susidūrė su Krašto apsaugos ministerijos uždarumu ir nesikalbėjimu. Ir viskas“, – BNS pirmadienį sakė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovas.

Jis sakė detaliau minėtos situacijos nekomentuosiantis.

„Nedetalizuosiu“, – kalbėjo politikas.

Aplinkybių patikslinimą STT atlieka dėl pareigas paliekančio krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko viešai pasakytų žodžių apie galimus bandymus papirkti krašto apsaugos sistemos darbuotojus ir patirtą spaudimą, susijusį su viešaisiais pirkimais.

Anksčiau STT apklausė Seimo narį liberalą Raimundą Lopatą, A. Anušauską bei buvusį krašto apsaugos viceministrą Vilių Semešką.

NSGK vadovas esamą situaciją vadino „dūmų uždanga“.

„Aš galiu pasakyti taip – tai yra visiška dūmų uždanga, kas čia yra padaryta. (...) (A. Anušauskui – BNS) išėjus, pasakius, kad kažkas čia aplink krašto apsaugos sistemą yra korupcija, tai yra dūmų uždanga“, – kalbėjo L. Kasčiūnas.

„Tikiuosi, ją per artimiausias dienas STT išsklaidys“, – pridūrė jis.

Atsistatydinimo pareiškimą įteikęs A. Anušauskas teigė, kad jam „teko uždaryti duris kompanijoms“, kurios mėgino papirkinėti krašto apsaugos sistemos darbuotojus, bet šios rado kelią į Seimą.

Ministras vėliau švelnino toną ir tvirtino, kad tokiais pasisakymais kėlė nedeklaruojamų politikų susitikimų su lobistais problemą.NAUJAUSI KOMENTARAI

sarka

sarka portretas
Nera Zodziu vanago atstovas kormoranu smegenimis APsaugok Viespatie LIETUVA........

Smalsutis

Smalsutis portretas
Ir vel rusu isperos lenda i dienos sviesa !

Nulis

Nulis  portretas
Nebutu čia to issipisinejimo karo zudymu zeminimu patyčių jei ne ligonis baidenas. Serga senis ir nusitempė tauta žemyn. Paziurekit kaip turi atrodyti rimti vyrai Putinas mačo Trumpas, saltakraujiskos ramybės Xi Jinpingas. #grąžinti mirties bausmę Lietuvoje#
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių