L. Kasčiūnas: po „Wagner“ elito galimos žūties organizacija panirs į vidines kovas

„Wagner“ samdinių grupės elito galima žūtis panardins organizaciją į vidines kovas, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas.

„Vadovybės viso „Wagner“ elito žūtis, matyt, dabar panardins ir šią organizaciją į vidines kovas“, – penktadienį LRT radijui sakė L. Kasčiūnas.

„Pirmiausia, kas bus jų nauji vadovai, koks bus šitos organizacijos vaidmuo. Aš vis tiek manau, kad Rusijai „Wagner“ yra reikalingas pirmiausia dėl grobuoniškų misijų Afrikoje, kurios yra, aišku, ir pelningos, bet kartu yra ir didžiulis Rusijos įtakos svertas“, – teigė jis.

Rusijos tarnybos teigia, kad J. Prigožinas buvo trečiadienį Rusijoje sudužusio lėktuvo keleivių sąraše, tačiau jo žūtis nėra oficialiai patvirtinta.

L. Kasčiūno teigimu, kova dėl „Wagner“ bus pagrindinis Kremliaus prioritetas. NSGK pirmininkas sakė manantis, kad Rusija galėtų bandyti į J. Prigožino vietą pastatyti Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui lojalų vadovą.

Tuo metu socialdemokratė Dovilė Šakalienė teigė, jog rizikos regione J. Prigožino galima žūtis nesumažino ir pridūrė, kad grupuotė šiuo metu patiria sudėtingą laikotarpį.

Aš vis tiek manau, kad Rusijai „Wagner“ yra reikalingas pirmiausia dėl grobuoniškų misijų Afrikoje, kurios yra, aišku, ir pelningos, bet kartu yra ir didžiulis Rusijos įtakos svertas.

„Ši grupuotė šiuo metu patiria labai sudėtingą laikotarpį, nes šiuo metu vyksta kova, kas naudos šių samdinių paslaugomis, kokiu būdu tai vyks“, – penktadienį LRT radijui kalbėjo ji.

Anot opozicinės Darbo partijos lyderio Andriaus Mazuronio, „Wagner“ rizika buvusi išpūsta lenkų dėl artėjančių rinkimų, o dabar ji dar labiau sumenkusi.

„Visų pirma dėl to, kad „Wagner“ paskendęs pats egzistenciniuose klausimuose. Iš tiesų, pirmas ir pagrindinis klausimas, ar išvis tokia organizacija toliau kažkokia forma liks gyvuoti, jei liks – kokia forma, kas ją valdys, vadovaus, koks pavaldumas, koks santykis su Rusijos karinėmis pajėgomis. Klausimų yra tikrai labai daug“, – penktadienį LRT radijui sakė jis.

J. Prigožinui artimi socialinio tinklo „Telegram“ kanalai patvirtino jo žūtį, bet oficialaus pranešimo dar nebuvo paskelbta.

Dalis ekspertų ragina pasirodžiusią informaciją vertinti atsargiai ir pastebėjo, kad tokia informacija nėra laikytina „Wagner“ įkūrėjo mirties patvirtinimu.

Tuo metu Prancūzijos vyriausybė ketvirtadienį pareiškė, kad kyla pagrįstų abejonių dėl lėktuvo katastrofos aplinkybių.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė užuojautą dėl J. Prigožino mirties, pavadindamas įvykį tragedija.

„Wagner“ birželio pabaigoje Rusijoje sukėlė trumpai gyvavusį maištą po kurio skelbta, kad J. Prigožinas su dalimi savo kovotojų persikėlė į Baltarusiją.

Minskas tvirtina, kad „Wagner“ nariai apmoko baltarusių karius.

Lietuvos ir Lenkijos duomenimis, Baltarusijoje šiuo metu yra apie 4 tūkst. „Wagner“ samdinių, dalis jų – arti Lietuvos ir Lenkijos sienų. Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas tvirtina, kad samdinių skaičius gali siekti ir iki 4,5 tūkstančio.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pevsininkė

Pevsininkė portretas
Kad nausėda ir pišas tik ir kišo tokius neędadarytus kaip tas SS partijos buves veikėjas Pusprotis vaiku prisidares juk reikia pašerti tai ir velniui dūše parduotu

pagrindinis klausimas

pagrindinis klausimas portretas
kaip per rinkimus atpažinti va tokius beročius ir neleist pralyst? Matom ką išdarinėja liandzbergis, kasčiunas, maldeikis, palionis armonaitės su bilotaitėm..

"Experte" \\\\\.../////

"Experte"  \\\\\...///// portretas
po kakučio šik...ą nepamiršai nusivalyti?
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių