L. Kasčiūnas Vašingtone tikisi sprendimų dėl NATO gynybos stiprinimo, didesnio finansavimo

  • Teksto dydis:

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas NATO viršūnių susitikime Vašingtone liepą tikisi sprendimų dėl Aljanso kolektyvinės gynybos stiprinimo, didesnio gynybos finansavimo iš valstybių narių.

Tokius Lietuvos lūkesčius ministras įvardijo susitikime su NATO gynybos ministrais Briuselyje.

„Mūsų lūkestis Vašingtono viršūnių susitikimui – pasiekti sprendimus dėl NATO kolektyvinės gynybos stiprinimo. Gynybos planų įgyvendinamumas, gynybos finansavimo didinimas, skiriant tam ne mažiau 3 proc. nuo bendrojo kiekvienos šalies narės vidaus produkto, Rotacinio oro gynybos modelio praktinis įgyvendinimas – tai esminiai uždaviniai, kuriuos turime išspręsti nedelsiant“, – Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešime penktadienį cituojamas L. Kasčiūnas.

Susitikime gynybos ministrai aptarė NATO gynybos ir atgrasymo stiprinimą, sąjungininkių paramą Ukrainai, taip pat suformuluoti pagrindiniai uždaviniai Vašingtono viršūnių susitikimui.

Tai yra paskutinis Aljanso narių gynybos ministrų susitikimas prieš viršūnių susitikimą Vašingtone liepos mėnesį.

KAM teigimu, planuojama, kad jame bus patvirtinti nauji gynybos pramonės įsipareigojimai, leidžiantys padidinti karinės pramonės apimtis.

Be to, bus siekiama priimti sprendimus dėl NATO vadovavimo struktūros pritaikymo, integruotų oro ir priešraketinės gynybos sistemų tobulinimo, gynybos planų ir gynybos pajėgumų suderinimo.

Viršūnių susitikime Vašingtone taip pat bus aptariamos paramos Ukrainai ir jos kelio į narystę NATO perspektyvos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių