L. Pernavas: dėl galimos korupcijos krašto apsaugos sistemoje STT apklausia A. Anušauską

Tikslindama informaciją dėl galimos korupcijos krašto apsaugoje, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) trečiadienį apklausia krašto apsaugos ministrą Arvydą Anušauską.

„Šiuo metu kalbamės su ministru“, – po susitikimo su prezidentu žurnalistams pranešė STT direktorius Linas Pernavas.

Antradienį dėl to STT apklaustas Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Raimundas Lopata.

„Tikriname visą viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją“, – teigė STT vadovas.

„Priklausomai nuo apklausų metu gautos informacijos, spręsime, ką daryti toliau ir kokius veiksmus reikia atlikti“, – sakė jis.

Viena iš pagrindinių užduočių – skirti atitinkamai proporcingą dėmesį ir antikorupicijos prevencijai.

L. Pernavo teigimu, kadangi nurodymas atlikti aplinkybių patikrinimą pagal krašto apsaugos ministro A. Anušausko persiųstą raštą gautas tik pirmadienį, daromi dar tik pirmieji veiksmai, jokie sprendimai nepriimti.

Vasario 9-ąją STT iš Krašto apsaugos ministerijos gavo informacinio pobūdžio raštą apie Seimo nario R. Lopatos pateiktus klausimus ministerijai dėl organizuojamų viešųjų pirkimų.

L. Pernavo teigimu, tai vienintelis per A. Anušausko kadenciją STT pasiekęs pranešimas iš Krašto apsaugos ministerijos.

Pasak generalinės prokurorės Nidos Grunskienės, aplinkybių patikrinimas gali trukti dešimt dienų.

„Yra dešimties dienų terminas, kada yra patikslinama informacija. Apklausiami asmenys šiuo metu jokio statuso neturi. Po dešimties dienų gali būti du priimti sprendimai – arba atsisakymas pradėti ikiteisminį tyrimą, arba pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – aiškino ji.

P. Peleckio / BNS nuotr.

„Jeigu bus priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, prokuroras patikrins priimto nutarimo teisėtumą ir pagrįstumą. Jeigu bus priimtas nutarimas pradėti ikiteisminį tyrimą, tuomet prokuroras jau vadovaus pradėtam ikiteisminiam tyrimui“, – teigė prokurorė.

N. Grunskienės teigimu, per susitikimą su prezidentu aptarta galimybė reglamentuoti, kad viešuosiuose pirkimuose negalėtų dalyvauti už korupciją, sukčiavimą teisti asmenys, juridiniai asmenys.

„Mūsų pagrindinis siūlymas – kadangi krašto apsaugos sistemai skiriamas finansavimas didėja žymiai, todėl viena iš pagrindinių užduočių – skirti atitinkamai proporcingą dėmesį ir antikorupicijos prevencijai“, – sakė L. Pernavas.

Prezidentas Gitanas Nausėda su teisėsaugos institucijų vadovais trečiadienį aptarė situaciją dėl krašto apsaugos sistemos pirkimų po atsistatydinančio krašto apsaugos ministro A. Anušausko pareiškimų apie galimą korupciją sistemoje.

Prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys po susitikimo teigė, jog šalies vadovas tarnybų užklausė informacijos, susijusios su galimų konkrečių asmenų, politikų dalyvavimu „viename ar kitame ar tai pirkime, ar tai procese, ar tai projekte“, ir tikisi atsakymus gauti iki paskiriant naują krašto apsaugos ministrą.

„Prezidentas tikisi gauti jau vykstant pačiam skyrimo procesui ir detaliau, jei tokios būtų, nes taip negali būti Lietuvoje, kaip kad kažkur kažką pamini, nupaišai debesėlį virš galvos ir pasilikti su tuo debesėliu vaikščioti. Turi būt aiškumas ir konkretumas: jeigu yra kažkokie epizodai, juos reikia ištirti ir išsiaiškinti, o ne vaikščioti nežinioje“, – pažymėjo K. Budrys.

P. Peleckio / BNS nuotr.

Atsistatydinimo pareiškimą penktadienį įteikęs A. Anušauskas šeštadienį po susitikimo su prezidentu pareiškė, kad jam „teko uždaryti duris kompanijoms“, kurios mėgino papirkinėti krašto apsaugos sistemos darbuotojus, bet šios rado kelią į Seimą.

Ministras vėliau patikslino, kad tokiais pasisakymais kelia nedeklaruojamų politikų susitikimų su lobistais problemą.

Prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais K. Budrys tuomet sakė, kad susitikime su šalies vadovo A. Anušauskas įvardijo korupcines rizikas galbūt keliančių asmenų „tam tikrus vardus ir pavardes“.

Tikslindama informaciją dėl galimos korupcijos krašto apsaugos sistemoje, STT kaip liudytoją jau apklausė parlamentarą, liberalą R. Lopatą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Adva"kotas \\\\\\.../////

Adva"kotas  \\\\\\...///// portretas
Kolegų malonus pokalbis,šunaują nuraminti.___Ką anksčiau nematė kokius cirkus tas jauna'tėvis krėtė?

Geriau

Geriau portretas
vėliau negu niekad, Anušauskas pasielgė teisingai , nes buvo tyluma ir daug pinigų ,auksiniam šaukštam pirkti ,kai vadovavo kolieki ministrai.

O

O portretas
ką veikia madam Grunskienė?
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių