Lenkų ūkininkams blokuojant kelią D. Tuskas Vilniuje susitiks su Lietuvos vadovais

Lenkų ūkininkams penktadienį pradėjus blokuoti greitkelį Lietuvos ir Lenkijos pasienyje ir tikrinant iš Lietuvos važiuojančius vilkikus, pirmadienį Vilniuje lankysis Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas.

Jis susitiks su premjere Ingrida Šimonyte, taip pat numatytas susitikimas su prezidentu Gitanu Nausėda.

Kaip skelbia Vyriausybės spaudos tarnyba, premjerės susitikime su D. Tusku numatoma aptarti paramą Ukrainai, sankcijų Rusijai ir Baltarusijai stiprinimą bei įgyvendinimą, aktualius Europos Sąjungos (ES) darbotvarkės, pasirengimo NATO viršūnių susitikimui Vašingtone klausimus, dvišalių santykių aktualijas – bendradarbiavimą energetikos, susisiekimo srityse bei padėtį dėl Lenkijos ūkininkų protestų Lietuvos ir Lenkijos pasienyje.

Po premjerų susitikimo numatyta bendra spaudos konferencija.

Nepasiekę susitarimo su D. Tusku, Lenkijos ūkininkai penktadienį pradėjo iš dalies blokuoti kelią ties buvusiu Kalvarijos ir Budzisko pasienio punktu, jie savaitę žada tikrinti, ką iš Lietuvos į Lenkiją veža vilkikai. Ūkininkai nuogąstauja, kad dalis Ukrainos grūdų iš Lietuvos vėl grįžta į Lenkiją.

Protestuodami prieš, jų teigimu, nesąžiningą konkurenciją dėl prekių, įvežamų į Lenkijos rinką iš karo draskomos rytinės kaimynės, Lenkijos ūkininkai taip pat blokuoja sienos su Ukraina perėjimo punktus ir greitkelius.

Nors D. Tuskas pateikė protestuotojams pasiūlymų, tarp kurių buvo ir galimas sienos su Ukraina uždarymas importuojamai produkcijai, atnaujintos protesto akcijos vyks 270 skirtingų Lenkijos vietų.

Lietuvos ir Lenkijos žemės ūkio ministrai penktadienį paragino ūkininkus atsisakyti protestų, įskaitant minėto kelio blokavimo, ir leisti abiejų šalių institucijoms atlikti tyrimą – juo būtų siekiama išsiaiškinti Ukrainos grūdų, nukreiptų į Lietuvą ir gabenamų per Lenkijos teritoriją, tranzito maršrutus ir srautus.

Lietuvos pareigūnai atmeta ūkininkų kaltinimus dėl nepakankamos grūdų krovinių kontrolės bei tikisi, jog savaitę planuota blokada bus atšaukta anksčiau.NAUJAUSI KOMENTARAI

na

na portretas
na va G. Lansbergis jau pranešė, kad lenkai kelia pavojų Nqacionaliniam saugumui...kam tie susitikimai susipyksim su visais...ūkininkų mitingai vyksta visur, net Amerikoj, bet pas mus nerašo..visi jau prieš Ukrainiečių užterštus grūdus, juk neseniai ir Vokietijoj buvo...na pas mus artistai ne savų ūkininkų žiūri..bet Ukrainos...įdomu jei būtų pas mus blogai ar ta Ukraina (rusai) mums padėtų...dabar visas pasaulis jiems padeda ir vis maža...

Jau

Jau portretas
atsiims Vilniu? Seniai laikas,kol jis Lietuvos nepasmauge!

:)))

:))) portretas
2 nuliai pezes apie menuli...
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių