Lietuvos kariuomenės vadas su Islandijos kolega aptars paramą Ukrainai

  • Teksto dydis:

Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys antradienį su Islandijos užsienio reikalų ministerijos Saugumo ir gynybos direktorato generaliniu direktoriumi, vykdančiu ir kariuomenės vado funkcijas, Jonu Gunnaru Allanssonu (Jonu Gunaru Alansonu) aptars aptars saugumo situaciją, paramą Ukrainai.

Vizito metu Lietuvos kariuomenės aplankys Islandijoje rugsėjo 21 – spalio 4 dienomis vykstančiose išminuotojų pratybose „Šiaurės iššūkis 2023“ (angl. „Northern challenge 2023“) dalyvaujančius Lietuvos karius.

Kaip pranešė kariuomenė, šių tarptautinių pratybų tikslas – treniruoti išminuotojus neutralizuoti realiuose teroristiniuose incidentuose naudotus savadarbius ir karinius sprogstamuosius įtaisus, didelį dėmesį skiriant uosto ir jo infrastruktūros apsaugai.

Pavasarį Lietuvoje lankęsis J. G. Allanssonas su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadu brigados generolu Artūru Radvilu pasirašė tarpusavio pagalbos memorandumą, lankėsi Šiaurės šalių ir Lietuvos sprogmenų neutralizavimo mokymuose „Sprogmenų valymo kursas“ (angl. Explosive Ordnance Clearance/EOC) Ukrainos kariams.

Šiems mokymams Islandija yra skyrusi instruktorius bei priemones, šiemet yra suplanuota surengti ketverius kursus, kiekviename planuojama parengti po 12 Ukrainos karių.

Kaip pažymima pranešime, reguliariosios kariuomenės neturinti Islandija savo nacionalinį saugumą užtikrina per narystę NATO ir dvišalio bendradarbiavimo su JAV pagrindu. Nuo 2021 metų Islandija prisijungė prie Jungtinės Karalystės vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. Joint Expeditionary Force, JEF).


Šiame straipsnyje: Valdemaras RupšysJonas Gunnaras AllanssonasIslandijakaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių