Lietuvos, Latvijos ministrai aptarė, kaip užpildyti trūkstamus karinius pajėgumus regione

  • Teksto dydis:

Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas penktadienį su Latvijos kolega Andriu Sprūdu aptarė regiono saugumo klausimą, ir būdus, kaip užpildyti trūkstamus karinius pajėgumus.

„Turime dėti bendras pastangas, kad sąjungininkai įsipareigotų per trumpą laiką sutelkti dėmesį į svarbiausius trūkstamus pajėgumus“, – Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešime sakė L. Kasčiūnas.

„Oro gynybos srityje siekiame paspartinti NATO rotacinio modelio įgyvendinimą. Esame dėkingi Nyderlandams, kad jie nutarė dislokuoti sistemas „Patriot“ pratyboms Lietuvoje liepos mėnesį, tikimės, kad tai bus pradžia praktiškai įgyvendinant oro gynybos rotacinį modelį“, – pridūrė jis.

Abiejų šalių gynybos ministrai taip pat kalbėjosi apie artėjantį NATO viršūnių susitikimą Vašingtone ir Baltijos valstybių bendras pozicijas esminiais susitikimo klausimais. Jie akcentavo, kad vienas svarbiausių tiek Lietuvos, tiek Latvijos prioritetų yra NATO regioninių gynybos planų įgyvendinamumas.

L. Kasčiūnas ir A. Sprūdas, be kita ko, aptarė nacionalines aktualijas, tokias kaip didėjantys gynybos biudžetai, gynybos pramonės skatinimas, infrastruktūros ir vystomų pajėgumų plėtra.

Ministrai apsikeitė ir Baltijos gynybos linijos įgyvendinimo aktualijomis. Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai šių metų pradžioje pasirašė bendrą ketinimų protokolą dėl bendradarbiavimo stiprinimo šalims vystant efektyvias kontrmobilumo priemones pasieniuose su priešiškomis valstybėmis. 

Lietuvos ir Latvijos gynybos ministrai taip pat kalbėjosi apie pagalbą Ukrainai, buriamas tarptautines koalicijas ir kitas iniciatyvas, skirtas padėti kariaujančiai šaliai atsispirti priešui.NAUJAUSI KOMENTARAI

kaimo bernas

kaimo bernas portretas
iš kur - jei 30 metų kariuomenė buvo podukros vietoje - pėsčiųjų paradams ir priesaikoms prie paminklų per 75 kgb leistas ir pagal save apdorotas, kad kolaborantų nepažemintų, šventes Ypač suspindėjo 0,78 ir mažiau laikais Ir dar šitas filmas - seminaras "poetas" kupriuko muzikanto partijai - argi ne pagal užsakymą

Jaunalietuviai

Jaunalietuviai portretas
Kol nebus apginta Lietuvos erdvė ir nebus įrengtos gynybinės linijos pasienyje, bei slėptuvės civiliams, apie Ukrainą reiktų neilgam "pristabdyti arklius". Ar pradės ginkluoti Lietuvą, ar ir toliau klijuos lipdukus, bei mals liežuviais?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių