LSDP lyderė peikia Vyriausybės „šaltų skaičių“ politiką, švietimo ir sveikatos reformas

Opozicinių socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė šeštadienį pareiškė, kad Vyriausybė vykdo „šaltų skaičių“ politiką, o visuomenės poreikiai lieka antrame plane.

Politikė taip pat kritikavo švietimo ir sveikatos reformas, kurių, anot jos, niekas nesupranta.

„Konservatorių ir liberalų Vyriausybė jau trejus metus tęsia šaltų skaičių politiką, įvairius žiaurius optimizavimus ir populistines desovietizacijas“, – Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybos posėdyje sakė V. Blinkevičiūtė.

„Susidaro įspūdis, kad svarbiausius žmonėms klausimus ir dialogą konservatoriai yra pamiršę. Jiems, tą aiškiai matome, svarbiausia yra skaičiai. Skaičiai ir tik skaičiai. Buhalterija, kai svarbiausia, kad sueitų balansas – išlaidos ir pajamos sutaptų“, – pridūrė ji.

Pasak LSDP lyderės, toks valdančiųjų požiūris yra trumparegiškas, socialiai neteisingas ir pragaištingas valstybei.

Prezidentas, premjerė ir du ministrai – visi drauge – galėtų nuspręsti, kokias reformas tęsti, kokias audituoti, peržiūrėti ir kaip tobulinti.

Jos teigimu, ypač neramina, kad vis daugiau visuomenei svarbių paslaugų dabartiniai valdantieji patiki rinkai.

„Daugiau privataus švietimo, privataus ugdymo, daugiau privačios medicinos, daugiau privačios globos, slaugos ir taip toliau. O žmonėms, kurie turi mažiau pinigų, galima sakyti, siūloma problemas išspręsti patiems. Jie juk neturi pinigų privačioms paslaugoms“, – kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

„Visų Lietuvos žmonių galimybės gyventi geriau, saugiau, teisingiau, taip pat gauti geresnį išsilavinimą, dirbti ir užsidirbti, kad galėtų gyventi oriai. Visa tai, ką paminėjau, likę jau seniai antrame plane“, – sakė ji.

Pasak jos, neteisybės jausmas Lietuvoje stiprėja, žmones neramina infliacija, per mažos pajamos, o šias problemas spręsti padėtų neapmokestinamo pajamų dydžio sulyginimas su minimalia alga, pridėtinės vertės mokesčio lengvata būtiniausiems maisto produktams.

„Nesibaigiančios reformos“

V. Blinkevičiūtė tarybos posėdyje kalbėjo, kad sveikatos ir švietimo sektoriai skendi „nesibaigiančiose reformose“, o jų „nesupranta nei pati valdžia, nei Lietuvos žmonės“.

Sveikatos priežiūros reformą Seimas patvirtino pernai, ją įgyvendinus žadama teikti daugiau ambulatorinių paslaugų pacientų gyvenamoje vietoje ir mažinti hospitalizaciją.

Savivaldybėse bus kuriami nauji dariniai – sveikatos centrai, kurie rūpintųsi visuomenės sveikata, teiktų ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugas, skubią medicinos pagalbą, dienos paslaugas, vidaus ligų stacionarines paslaugas, užsiimtų ilgalaike priežiūra.

Tačiau dalis savivaldybių ir pačių gydymo įstaigų teigia, jog pertvarka nėra paisoma iki šiol vykdytos gydymo įstaigų tinklo plėtros ir dėl to paslaugų kai kuriuose regionuose sumažės.

„Mūsų sveikatos priežiūros sistema braška per siūles – medikai, savivaldybės bei pacientai reiškia nepasitenkinimą pradėta sveikatos arba, kaip dabar visi sako, Dulkio reforma. Iš ligoninių išeina medikai“, – sakė V. Blinkevičiūtė, turėdama omenyje sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį.

Vyriausybė taip pat vykdo mokyklų tinklo pervarką, kuria vadinamųjų „Tūkstantmečio mokyklų“ koncepciją.

LSDP lyderė teigė, kad šių reformų pasekmė yra galimas mokytojų streikas. Apie tokius planus yra paskelbusios dvi Lietuvoje veikiančios mokytojų profsąjungos.

Pasak jos, esant tokiai situacijai jau galėjo būti surengtas bendras ministrės pirmininkės, prezidento, švietimo ir sveikatos apsaugos ministrų susitikimas bei priimti sprendimai, ką daryti toliau.

„Prezidentas, premjerė ir du ministrai – visi drauge – galėtų nuspręsti, kokias reformas tęsti, kokias audituoti, peržiūrėti ir kaip tobulinti. Surengti diskusijas su medikais, mokytojais. Jei reforma neveikia ar nepasirengta, nepabijoti ją stabdyti ar atidėti“, – sakė V. Blinkevičiūtė.

Prognozuoja įtampas

V. Blinkevičiūtė teigė, kad sekmadienį prasidedanti Seimo rudens sesija ženklina labai aktyvaus politinio sezono pradžią, o dar sesijai neprasidėjus „matome užvirusią politinę temperatūrą“.

Anot jos, santykius aiškinasi ir valdančioji koalicijai priklausančios partijos, ir valdantieji su prezidentu Gitanu Nausėda.

„Aiškinimasis banaliai paprastas: viskas, ką Seimo valdančiajai daugumai pasiūlo prezidentas, dažniausiai netinka ir neįtinka. Kitaip ir nebūna“, – tvirtino LSDP lyderė.

„Bet taip jau greičiausiai taip bus ir toliau. Taigi nieko naujo po saule. Iš patirties žinome, kad barnių ir politinių rietenų, kartais pereinančių ir į asmeninius įžeidimus, gausės“, – pridūrė ji.

„Į asmenines konservatorių ir liberalų karštakošiškas kovas tarpusavyje nereikia veltis“, – kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

Ji ragino pirmiausia matyti valstybės ir jos žmonių interesą bei vertinti nacionalinius interesus dėl įtempos geopolitinės situacijos.

Šiuo metu parlamente socialdemokratai turi 12 atstovų, tačiau pagal visuomenės nuomonės apklausas, tai yra populiariausia partija Lietuvoje.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Kad

Kad portretas
riebes kiaules rinkti neketinu. Jau buvo nustumti nuo loviuko ir vel lenda, yra jaunesnių.

ramas

ramas portretas
kad ir sita balsavo uz lgbt tai viskas pasakyta

oi tie rinkimai

oi tie rinkimai portretas
nors žinosim kad nebalsuoti už tuos, kurie daugiausiai pila pamazgų ant oponentų.
VISI KOMENTARAI 47

Galerijos

Daugiau straipsnių