LVAT atmetė O. Karač skundą dėl jai nesuteikto prieglobsčio Lietuvoje

  • Teksto dydis:

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį nusprendė palikti galioti sprendimą nesuteikti prieglobsčio Baltarusijos aktyvistei, organizacijos „Mano namai“ vadovei Olgai Karač.

Kaip BNS informavo LVAT atstovė Neringa Lukoševičienė, teismas paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą, apeliacinis skundas atmestas.

LVAT trijų teisėjų kolegija nagrinėjo O. Karač skundą dėl žemesnės instancijos teismo sprendimo palikti galioti Migracijos departamento sprendimą nesuteikti jai prieglobsčio Lietuvoje.

LVAT sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas. N. Lukoševičienė nekomentavo jo motyvų, argumentuodama, kad prieglobsčio bylos nagrinėjamos neviešai.

Pernai rugpjūtį Migracijos departamentas nusprendė nesuteikti O. Karač prieglobsčio, nes Valstybės saugumo departamento (VSD) teigimu, jos gyvenimas Lietuvoje kelia grėsmę nacionaliniam saugumui dėl ryšių su Rusijos žvalgyba.

Visgi tuo pačiu Migracijos departamento sprendimu organizacijos „Mūsų namai“ vadovei suteiktas laikinas leidimas gyventi Lietuvoje humanitariniu pagrindu.

Migracijos departamento direktoriaus pavaduotoja Liucija Voišnis anksčiau yra sakiusi, kad jeigu nusprendžiama, kad asmuo negali būti grąžintas į jo kilmės valstybę dėl tam tikrų grėsmių jo gyvybei, tokiu atveju asmuo paliekamas Lietuvoje, ir jam išduodamas leidimas laikinai gyventi vieneriems metams dėl humanitarinių priežasčių.

Ji pripažino, kad gali susiklostyti tokia situacija, jog asmuo yra pripažintas kaip keliantis grėsmę nacionaliniam saugumui, bet ir toliau metų metais gyvena Lietuvoje – dėl tokio leidimo gyventi Lietuvoje sprendžiama kas metus, tad būtų vėl patikrinta, ar asmens kilmės šalyje nepasikeitė saugumo situacija.

Aktyvistė yra patvirtinusi, kad pernai pavasarį Lietuvos saugumo buvo įspėta dėl ryšių su Rusijos žvalgyba, tačiau susilaikė nuo išsamesnių komentarų.

Leidimus gyventi Lietuvoje aktyvistė gauna nuo 2014 metų, o prieglobsčio pasiprašė pernai.

„Mūsų namai“ skelbia teikiantys baltarusiams humanitarinę, psichologinę ir kitokią pagalbą tiek jų tėvynėje, tiek Lietuvoje, vykdantys žmogaus teisių pažeidimų stebėseną.

Šią organizaciją Minskas 2022 metais paskelbė ekstremistine, o 2021 metais Baltarusijos KGB O. Karač įtraukė į teroristų sąrašą.


Šiame straipsnyje: Olga Karačprieglobstisbyla

NAUJAUSI KOMENTARAI

Aina

Aina portretas
Jie velniop visi lacapiškos kilmės susmirdėliai

reikia atiduoti ją batkai į rankas

reikia atiduoti ją batkai į rankas portretas
kaip sakant perauklėjimui nes gražių žodžių tokios Nataškos nesupranta

kiek dar tokių valkatų Lietuvoje

kiek dar tokių valkatų Lietuvoje portretas
kaip šita karač
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių