M. Navickienė atsistatydina iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigų

Sulaukusi vis daugiau klausimų dėl savo ryšių socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pranešė atsistatydinanti iš einamų pareigų.

Apie tai ji paskelbė trečiadienio vakarą feisbuko paskyroje.

„Ką tik priėmiau vieną sunkiausių savo gyvenimo sprendimų. Išsiunčiau atsistatydinimo prašymą premjerei Ingridai Šimonytei“, – rašė ministrė.

„Kadangi emocijų šiuo metu daugiau nei galėčiau sudėti į paprastą įrašą, rytoj 9 ryto kviečiu žiniasklaidą į spaudos konferenciją Seime. Plačiau pakomentuosiu savo sprendimo motyvus“, – pridūrė M. Navickienė.

Ką tik priėmiau vieną sunkiausių savo gyvenimo sprendimų.

Šią žinią ministrė paskelbė pastaruoju metu viešojoje erdvėje kilus abejonių dėl jos sutuoktinio Mindaugo Navicko veiklos įmonėje „Foxpay“, taip pat paaiškėjus jos ryšiams su „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite bei jos sugyventiniu, anksčiau už finansinius nusikaltimus kalėjusiu Vilhelmu Germanu.

Šiuo metu M. Navickienė laikinai eina ir švietimo ministrės pareigas.

Naujienų portalas „Delfi“ anksčiau skelbė, kad finansinių technologijų įmonė „Foxpay“ 2022 metais laimėjo Informacinės visuomenės plėtros komiteto konkursą aptarnauti atsiskaitymus per Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformą, mokant 34 centus (be PVM) už vieną transakciją (apie 72 tūkst. transakcijų per mėnesį). Portalo šaltinių teigimu, tokios paslaugos verslui įkainis yra 7 centai už transakciją, jei jų per mėnesį atliekama daugiau nei 50 tūkstančių.

„Foxpay“ trečiadienį žiniasklaidoje skelbiamą informaciją dėl jos veiklos vadino insinuacijomis, tikino bendradarbiaujanti su institucijomis. Įmonės vadovo Sauliaus Galatilčio teigimu, bendrovė 2022 metais skelbtame Informacinės visuomenės plėtros komiteto konkurse dalyvavo ir sutartį vykdo pagal visus reikalavimus, o konkrečių paslaugų kainodara yra pagrįsta. Be to, iki tol komiteto teiktos mokėjimų tarpininko paslaugos kainavo daugiau nei pasiūlė „Foxpay“.

Įmonei trumpai vadovavo bei jos valdyboje dirbo M. Navickienės sutuoktinis Mindaugas Navickas, tačiau į viešumą iškilus informacijai apie įmonės atžvilgiu atliekamus tyrimus, praėjusią savaitę jis nutarė iš bendrovės pasitraukti.

M. Navickienė anksčiau tikino, kad įmonė, kurioje dirbo jos sutuoktinis, nėra dalyvavusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viešuosiuose pirkimuose.

Ministrė anksčiau tvirtino nematanti priežasčių trauktis iš posto, taip pat jokios „viešojo ir privataus intereso konflikto regimybės“.

Šią savaitę ėmė ryškėti ir daugiau aplinkybių apie M. Navickienės šeimos verslo ryšius.

Vyriausybės spaudos tarnyba trečiadienį BNS patvirtino, kad „Foxpay“ akcininkė I. Trinkūnaitė bandė įsigyti M. Navicko įmonę „Litlab“, tačiau atsisakė šių ketinimų svarstant šį sandorį vyriausybinėje strateginių įmonių sandorius tikrinančioje komisijoje.

Tarnyba nurodė, jog nepaisant to, kad Finansinių paslaugų technologijų grupės „ISun“ steigėja ir valdybos pirmininkė I. Trinkūnaitė atsisakė ketinimų įsigyti „Litlab“, patikrinimas tęstas pačios komisijos iniciatyva.

Patikrinimo metu nustatyta I. Trinkūnaitės kaip galimos strateginės investuotojos neatitiktis nacionalinio saugumo interesams.

I. Trinkūnaitė yra M. Navickienės sutuoktinio brolio žmonos sesuo. Ministrė anksčiau tikino su „Foxpay“ savininke bendraujanti „itin retai“ bei nežinojusi apie rizikas, susijusias su pastarosios sugyventiniu, anksčiau už finansinius nusikaltimus kalėjusiu V. Germanu.

Kaip trečiadienį skelbė portalas „15min“, V. Germanas pernai kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje įmonėje „Litlab“.

Tas pats portalas pranešė, kad M. Navickienė patvirtino pernai per savo atostogas į Dubajų privačiu lėktuvu skridusi kartu su I. Trinkūnaite ir V. Germanu.NAUJAUSI KOMENTARAI

> o tai ko laukti ?

> o tai ko laukti ?  portretas
Kol patryyyyjotai visiškai ištuštins ir praskolins Lietuvą dėl asmeninių " vertibių" ? Kokie oponentai? Negi esate visiškai buki konservatoriai ? Nepajėgia ten suvokti kas vyksta ? ir kokiais ryšiais susiję? Ne oponentai tikrino!!!! ___ Patikrinimo metu nustatyta I. Trinkūnaitės kaip galimos STRATEGINĖS INVESTUOTOJOS NEATITIKTIS NACIONALINIO NACIONALINIO SAUGUMO INTERESAMS ____ interesams. ____!!!!!

O tai tai

O tai tai portretas
manau paskubėta. Pvz., slaptas komunistas ne tik kad neatsistatydino, bet vėl, kaip labai mylimas ir gerbiamas, buvo perrinktas. Vieni yra nusikaltėliai, kiti “ puolami oponentų”:)). Bus dar čia visko iki rinkimų, oi bus, iš visų pusių.

Na, kada konservatorių ministrai

Na, kada konservatorių ministrai  portretas
yra giminystės ryšiais susiję su ____Patikrinimo metu nustatyta I. Trinkūnaitės kaip galimos strateginės investuotojos neatitiktis nacionalinio saugumo interesams._______P.S. lauk iš visų pareigų, kurie turi ryšių su neatitinkančiais nacionalinio saugumo interesų! Klaiku ....
VISI KOMENTARAI 30

Galerijos

Daugiau straipsnių