Ministras: ambasadorius Lenkijoje būtų leidęs daugiau žinoti apie ūkininkų blokadą

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad jei Lietuva turėtų paskirtą ambasadorių Lenkijoje, Vilnius būtų turėjęs daugiau informacijos apie lenkų ūkininkų akciją iš dalies blokuoti kelią Lietuvos pasienyje.

„Mes turėtume daugiau informacijos, negu turime dabar. Čia yra faktas. Gebėjome tai kompensuoti Užsienio reikalų ministerijos pastangomis“, – žurnalistams penktadienį po susitikimo su prezidentu kalbėjo G. Landsbergis.

Pasak jo, atsakomybės dėl situacijos sprendimo buvo deleguotos ministerijos darbuotojams, anksčiau ambasadoje dirbusiems žmonėms, buvo bendradarbiaujama su kitomis institucijomis.

„Lietuva neprarado, bet turėjome dirbti kur kas daugiau, negu kitu atveju būtų reikėję, nes būtų asmuo, kuris turėtų tą atsakomybę (...). Būtų buvę paprasčiau ir lengviau kitoms institucijoms“, – sakė G. Landsbergis.

Lietuva ambasadoriaus Lenkijoje neturi nuo praėjusių metų rugsėjo pražios, kai baigęs kadenciją iš pareigų buvo atšauktas Eduardas Borisovas. Ambasadai šiuo metu vadovauja įgaliotoji ministrė Audronė Markevičienė.

Būtų buvę paprasčiau ir lengviau kitoms institucijoms.

G. Landsbergis vis dėlto atmetė prielaidas, jog Lietuvai turėjus ambasadorių Varšuvoje visa situacija su ūkininkų akcija nebūtų išsirutuliojusi.

„Hipotetinis labai klausimas, negaliu ta forma atsakyti. Tai yra daromos prielaidos“, – sakė jis.

„Ar tai keistų situaciją pačioje Lenkijoje? Sakyčiau ne, nes matau mažai tam prielaidų, nes ten sisteminės problemos, kurios yra ir politinės, paveiktos ir politinio ciklo, galbūt tam tikrais atvejais prižiūrimos ir su užsienio interesu nedraugiškų valstybių. Tai platesnis paveikslas“, – kalbėjo ministras.

Nepasiekę susitarimo su premjeru Donaldu Tusku, Lenkijos ūkininkai nuo penktadienio ketina iš dalies blokuoti kelią Lietuvos ir Lenkijos pasienyje.

Ties buvusiu Kalvarijos ir Budzisko pasienio punktu savaitę jie žada tikrinti, ką iš Lietuvos į Lenkiją veža vilkikai.

G. Landsbergis anksčiau šią savaitę pareiškė, kad tai primena „tam tikras hibridines operacijas, kurios intensyviai išnaudojamos Rusijos propagandos“. Anot jo, akcijos ties Suvalkų koridoriumi primena akcijas, nukreiptas prieš Lenkijos ir Lietuvos nacionalinį saugumą.

Savo ruožtu Lenkijos ambasadorius Lietuvoje Konstanty Radziwillas (Konstantas Radživilas) tvirtino, jog neteisinga kaltinti protestuojančius Lenkijos ūkininkus jiems Rusijos daroma įtaka, nes šie nepasitenkinimui turi pagrįstų argumentų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nubi

Nubi portretas
Kas jam prikakavo o kaukole?

valink pats

valink pats portretas
i lenkija asilo megzta berete

.

. portretas
Ar ne metas pasidaryti blefaroplastiką ir antakių peksiją - baisiai jau rūstus atrodo, lyg koks lagerio viršininkas.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių