Ministras: durys baltarusiams atvykti privertos, laukiami tik norintys čia būti

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad uždaromi pasienio punktai su Baltarusija siunčia signalą, kad Lietuvoje laukiami tik tie baltarusiai, kurie nori būti Lietuvoje.

„Durys nėra visiškai atviros, iš ketverių durų uždarėme dvejas. (...) Tai ganėtinai stiprus signalas, kad į Lietuvą turi atvykti tie, kurie tikrai žino, kad jie čia nori būti ir tie žmonės, kurių mums labiausiai reikia“, – penktadienį žurnalistams teigė ministras.

Pasak ministro, jo ministerija rūpinasi atvykėliais iš Baltarusijos humanitariniais pagrindais.

Kalbėdamas apie atvykėlius, kurie į Lietuvą atvyksta ne dėl humanitarinių priežasčių, o dėl ekonominių sumetimų, G. Landsbergis pabrėžė, kad „durys jiems privertos ir taisyklės pagriežtintos“.

„Ta diskusija davė rezultatą ir šiame etape turėtų to užtekti“, – dėstė ministras.

Socialiniuose tinkluose pasirodžius pokalbiams su atvykėliais iš Baltarusijos, kuriuose yra nepagarbiai atsiliepiama apie Lietuvą ir lietuvių kalbą, G. Landsbergio nuomone, dėl pavienių atvejų nereikėtų keisti dabar egzistuojančios tvarkos.

„Išsirinkus vieną ar kitą pavyzdį, daryti labai didelį sisteminį sprendimą – mes to negalime. (...) Unikalūs atvejai labai aitrina emocijas ir sukelia didelius debatus. Daryti sisteminį pakeitimą dėl vienetinio atvejo, nėra teisinga“, – tvirtino ministras.

„Aš nesu įtikintas, kad mes turime šimtą procentų lietuvių, kurie gerbia lietuvių kalbą, nori gyventi Lietuvoje ir atlieka viską pagal pareigas ir Konstituciją. Kiekvieno bendruomenėje mes rasime žmonių, kurie elgiasi priešiškai savo bendruomenės ir valstybės, kurioje gyvena, interesams“, – kalbėjo jis.

Lietuva naktį iš ketvirtadienio į penktadienį uždarė du pasienio kontrolės punktus su Baltarusija – Lavoriškių ir Raigardo.

Nuo šiol šalyje liko veikti tik Medininkų ir Šalčininkų punktai, tačiau juose taikomi apribojimai – draudžiamas pėsčiųjų ir dviratininkų vykimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Mociute

Mociute portretas
Dievuli,koks silpnas mąstymas šio vaikelio,nei žydiška pati protelio nedadėjo.Tautos noras tai toks,pasiimk rusiškai ---baltarusišką svietką ir spaus į Baltarusiją,tai mes dėl jūsų tikrai sienas uždarysim ,kad niekada negrįžtumėte.Ir dėl to Baltarusijos Prezidentas tikrai nepyks ant Lietuvos.

dušanski pasekėjai

dušanski pasekėjai portretas
Vyti lauk visus. Ar kas tikrino, kiek čia vagnerio žudikų suvažiavo? Palaida bala, ne valdžia.

Absurdas

Absurdas portretas
Vezejai prisiveza vergu,mokescius nuo ju algu sumoka minimalius,o likusius pinigus vergai isveza i savo salis ir ten juos leidzia keldami savo ekonomika. Kokia pridetine verte jie sukuria Lietuvai?ogi minimalia.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių