Opozicija surinko reikiamus parašus D. Kreivio interpeliacijai, sieks didesnio palaikymo

Opozicija surinko reikiamus parašus energetikos ministro Dainiaus Kreivio interpeliacijai bei žada siekti didesnio parlamentarų palaikymo.

„37 parašai surinkti, rinksime dar toliau. Norime surinkti visus, kurie palaiko“, – BNS ketvirtadienį sakė Seimo opozicinių socialdemokratų atstovas Eugenijus Sabutis.

Pagal Seimo statutą, interpeliaciją ministrui gali inicijuoti ne mažiau kaip penktadalis parlamentarų, tai yra ne mažiau kaip 29.

Interpeliaciją energetikos ministrui konservatoriui Dainiui Kreiviui inicijuojantys socialdemokratai parengė 23 klausimus ir ketvirtadienį pradėjo rinkti parlamentarų parašus po dokumentu.

Socialdemokratų frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas teigia, kad „padėtis Lietuvos elektros ir šilumos energetikoje yra kritiška“.

„D. Kreivys vengia klausimų apie elektros biržos „Nord Pool“ tvarkas ir taisykles. Paprastai tariant, Lietuva, priversta brangiai pirkti elektros energiją, ir toliau yra apiplėšinėjama, o G. Landsbergis su D. Kreiviu miega – atsisako rimtai veikti tarptautiniu lygiu“, – sakė G. Paluckas.

Ministras kaltinamas nekompetencija, neveiklumu ir galbūt nusikalstamu aplaidumu.

Interpeliacijoje keliami klausimai, ar Energetikos ministerija prognozavo elektros ir dujų kainų kilimą ir ar atsižvelgė į šias prognozes skelbiant elektros tiekimo rinkos liberalizavimo etapus. Klausiama, kodėl ministerija nenustatė vartotojų interesus atitinkančių kriterijų nepriklausomiems elektros tiekėjams, kodėl leista „Perlo Energijai“ priimti vienašalius sprendimus dėl sutarčių keitimo ir veiklos stabdymo.

Ministro taip pat teiraujamasi, kokių konkrečių žingsnių imtasi, kad elektros generacijos pajėgumai Lietuvos teritorijoje sparčiau didėtų, kas daroma siekiant stabilizuoti energijos išteklių kainas, kodėl bendrovė „Ignitis“ privalo elektrą pirkti tik per „Nord Pool“ biržą ir negali sudaryti tiesioginių sandorių su elektros gamintojais. Taip pat klausiama, kokių veiksmų ministerija imsis, kad būtų pakeistas Baltijos šalims nepalankus „Nord Pool“ biržos algoritmas.

Klausiama, ar bendrovė „Ignitis“ priėmė sprendimą savo ne buitiniams klientams pakeisti sąlygas iš fiksuotų kainų į nefiksuotas ir kokių priemonių ministras ėmėsi užkirsti kelią tokiam sprendimui.

D. Kreivio klausiama ir apie atsinaujinančios energetikos šaltinius, energijos taupymo planą, prašoma įvertinti savo indėlį siekiant biokuro kainos pokyčio nuo 2021 metų rugsėjo.

Taip pat keliamas klausimas, kaip ministerija ir ministras prižiūrėjo saulės elektrinių plėtojimo procesą, kad jis būtų „ir teisėtas, ir skaidrus“.

Gavęs interpeliacijos klausimus, Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per dvi savaites perduoti Seimo pirmininkui raštišką atsakymą, su kuriuo supažindinami Seimo nariai.

Ministrui pateikus atsakymus, sudaroma speciali komisija, kuri siūlo Seimui pritarti arba nepritarti atsakymams.

Jeigu ministro atsakymas pripažįstamas nepatenkinamu, Seimo nutarimo projektas dėl nepasitikėjimo ministru turi būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma, taigi ne mažiau kaip 71.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ona

Ona portretas
Buvęs Vyriausybės vadovas Skvernelis dar 2020 m. palaimino strateginės įmonės Ignitis prichvatizavimą, 25 proc. akcijų priklauso privatiems akcininkams. Tauta turi žinoti tuos išrinktuosius, kurie dabar maudosi šokolade. Skvernelis mainais iš konservatorių gavo dotaciją savo partijai. Koks praktiškas ponas Skvernelis, užsitikrino savo partijos finansavimą. TEGYVUOJA SKVERNELIO IR KONSERVATORIŲ PARTIJŲ DRAUGYSTĖ.

Anonimas

Anonimas portretas
Ostapa reiketu pasodinti ir VISKA ATIMTI !!!

Ei ei

Ei ei portretas
o kodėl aukštas ir gražus patvirtino tokį niekšeli kaip ministrą? Ir Broilerį? Ir sukčiuką Simuką? Jis neprieko?
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių