Palankiai vertina idėją įvesti gynybos mokestį: panaudoti pinigus tikrai yra kur

  • Teksto dydis:

Politikams ėmus diskutuoti dėl naujo gynybos mokesčio įvedimo, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pripažįsta – mokesčiai yra viena iš pagrindinių tvaraus gynybos finansavimo priemonių.

„Mokesčių mokėtojų pinigai yra krašto apsaugos pinigai. Kitų šaltinių mes neturime – tik mokesčiai“, – žurnalistams Seime sakė A. Anušauskas.

„Žiūrint į ilgalaikę perspektyvą, reikia turėti tvarius finansinius šaltinius. Mokesčiai yra būtent tokie“, – pridūrė jis.

A. Anušausko teigimu, krašto gynybos srityje papildomi finansai yra būtini. Finansinių išteklių reikia tiek stiprinant oro gynybos sistemas, tiek realizuojant kol kas tik svarstomą idėją dėl visuotinio šaukimo į kariuomenę.

„Norime išplėsti šauktinų sistemą į visuotinį šaukimą, nes mes pasiūlysime įrankį, kuriame nebus apribojimų šaukimui. Bus šaukiami visi, bet Seimas, visos institucijos galės nusistatyti kiek gali tuo metu kariuomenė priimti ir apmokyti šauktinių. Įrankis universalus ir jis kainuos“, – teigė A. Anušauskas.

„Taigi panaudoti pinigus tikrai yra kur, bet finansų klausimo sprendimas yra visų partijų reikalas. Ne valdančiosios koalicijos, bet visų partijų“, – apibendrino A. Anušauskas.

Panašiai bręstančią naujo mokesčio idėją komentuoja ir premjerė Ingrida Šimonytė.

Visi tvarūs finansavimo būdai yra tik vieni – tai šalies gyventojų sumokami mokesčiai. Jokių kitų tvarių finansavimo būdų aš nežinau.

„Visi tvarūs finansavimo būdai yra tik vieni – tai šalies gyventojų sumokami mokesčiai. Jokių kitų tvarių finansavimo būdų aš nežinau“, – sakė premjerė.

Pasak jos, kaip atrodys tvarūs krašto apsaugos finansavimo šaltiniai – vis dar diskusijų klausimas.

„Paprasčiausiais būdas būtų, apie tai kalbama viešojoje erdvėje, vieną ar kitą mokesčio tarifą tiesiog padidinti. Tai yra didelė bazė ir tai reiškia dideles pajamas“, – sakė premjerė.

Kita vertus, pripažino I. Šimonytė, minėtas siūlymas didinti kitų mokesčių tarifus turi tam tikrų trūkumų.

„Mes dar turime šiokių tokių vidinių mokesčių sistemos problemų, kur tarifo padidinimas galėtų reikšti neproporcingai didesnę naštą žmonėms, kurie uždirba vidutines pajamas“, – sakė I. Šimonytė.

„Lietuvos mokesčių sistemos problema yra tai, kad dėl egzistuojančių išlygų žmonės gaunantys tas pačias pajamas, bet skirtingais būdais, moka nevienodus mokesčius“ – paaiškino Vyriausybės vadovė.

ELTA primena, kad apie naujo mokesčio idėją vienas pirmųjų prakalbo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas. Apsvarstyti šią iniciatyvą politikas ketina kviesti visas parlamentines partijas.

Kaip skelbta anksčiau, socialdemokratų partija siūlo Finansų ministerijai išleisti gynybos obligacijas kaip alternatyvą skolinimuisi krašto apsaugos reikmėms iš užsienio rinkų. Pasak jų, pasiūlius rinkos sąlygas atitinkančias palūkanų normas, gynybos obligacijos būtų patrauklios ir ekonomiškai, o kartu leistų gyventojams išreikšti savo patriotinę valią ir tiesiogiai prisidėti prie paramos krašto apsaugai, sako socialdemokratai.

Premjerė I. Šimonytė lapkritį tikino, kad šauktinių reforma Vyriausybėje turėtų būti svarstoma dar gruodžio pradžioje.

V. Čmilytė-Nielsen palaiko idėją pavasarį grįžti prie diskusijų dėl šauktinių reformos ir gynybos mokesčio

Konservatorių atstovams prakalbus apie tai, jog pavasarį būtų galima grįžti prie diskusijų apie šauktinių reformą ir gynybos mokestį, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pripažįsta, kad mato poreikį Seime atnaujinti pokalbius dėl Lietuvos gynybos ir saugumo. Visgi ji neslepia matanti pavojų, kad esminės diskusijos gynybos klausimais rinkimų fone gali nublankti.

„Matyčiau didelį poreikį, remiantis gerąja Gynybos susitarimo patirtimi, inicijuoti plačią parlamentinę diskusiją dėl tolimesnių veiksmų, stiprinant Lietuvos gynybą ir saugumą“, – Seime žurnalistams ketvirtadienį teigė V. Čmilytė-Nielsen.

„Tema yra fundamentaliai svarbi – tai visa ko pagrindas. Bet jei ji taps vienu iš rinkiminių kovų įrankių – kažin, ar mums pavyks pasiekti rezultatą“, – pridūrė parlamento vadovė.NAUJAUSI KOMENTARAI

alis...

alis... portretas
ginybos mokestį turėtų mokėti tie, kurie savo sąskaitose turi virš 50 000 eurų... tai būtų socialiai teisinga...

Anonimas

Anonimas portretas
Geras pinigu isisavimas neko neprikimbsi o po to ziurek ir vienas kitasi milijonierius Lietuvoi!!!!

Mokėtojas

Mokėtojas portretas
Pirmiausia apsiginkime nuo vagių. Vogė su čėkiukais. Išsileido įstatymą ir vagia trigubai. Seimo narių užteks41 ir be padėjėjų, be kanceliarinių, be valdiškų mašinų. Ir t.t Ir t.t. pagaliau nustokite vogti. Tada galvokite apie naujus mokesčius,
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių