Patarėjas: prezidentas informuotas apie VSD informaciją dėl O. Karač, žvalgyba pasitiki

  • Teksto dydis:

Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Kęstutis Budrys sako, kad šalies vadovui buvo pateikta Valstybės saugumo departamento (VSD) informacija, jog baltarusių aktyvistės Olgos Karač gyvenimas šalyje kelia grėsmę nacionaliniam saugumui dėl ryšių su Rusijos žvalgyba.

„Taip. Saugumo departamentas buvo informavęs pagrindines institucijas. Be jokios abejonės, respublikos prezidentą, apie tai, kokią turi informaciją ir kokius ketina daryti teikimus. Taip, informacija buvo pateikta, ji yra žinoma, ji yra svarbi. Respublikos prezidentas neabejoja saugumo departamento išvadomis, toje apimtyje, kiek jos buvo pagrįstos jų turima informacija. Tai yra rimta situacija, tai yra kontržvalgybinio darbo rezultatas, ir profesionalai atlieka savo darbą“, – LRT laidai „Svarbi valanda“ trečiadienį sakė K. Budrys.

910 baltarusių yra pripažinti grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Migracijos departamentas praėjusią savaitę atsisakė suteikti prieglobstį O. Karač dėl grėsmių nacionaliniam saugumui.

Visgi tuo pačiu Migracijos departamento sprendimu baltarusei suteiktas laikinas leidimas gyventi Lietuvoje humanitariniu pagrindu, jis galės būti pratęsiamas.

O. Karač šią savaitę patvirtino šiemet pavasarį buvusi VSD pareigūnų įspėta dėl ryšių su Rusijos žvalgyba, tačiau išsamiau to nekomentavo.

Leidimus gyventi Lietuvoje aktyvistė gauna nuo 2014 metų, o prieglobsčio pasiprašė pernai.

Savo ruožtu Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja trečiadienį teigė nepalaikiusi ryšių ir nebendradarbiavusi su organizacijos „Mūsų namai“ vadove. Ji sakė nežinanti O. Karač situacijos, tačiau nurodė, jog pasitiki Lietuvos institucijomis.

„Mūsų namai“ skelbia teikiantys baltarusiams humanitarinę, psichologinę ir kitokią pagalbą tiek jų tėvynėje, tiek Lietuvoje, vykdantys žmogaus teisių pažeidimų stebėseną.

Šią organizaciją Minskas 2022 metais paskelbė ekstremistine, o 2021 metais Baltarusijos KGB O. Karač įtraukė į teroristų sąrašą.

910 baltarusių yra pripažinti grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Autorė Ingrida SteniulienėNAUJAUSI KOMENTARAI

PIŠ'as \\\\\\.../////

PIŠ'as  \\\\\\...///// portretas
Nenusišnekėk,boba.

Kontražvalgybininks

Kontražvalgybininks portretas
Ar čia boba, ar čia vyras ? Iš snukio ne visai aišku. Reiktu kelnes numauti.
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių