Po nepavykusios V. Gapšio apkaltos žada keisti įstatymus: esame išskirtiniai

Po nepavykusios apkaltos „darbiečiui“ Vytautui Gapšiui vis dar vyksta diskusija, kaip parlamentarui reikės suderinti savo kaip Seimo nario pareigas ir prievolę atlikti bausmę kalėjimo kameroje. Todėl, siekiant ateityje užkardyti panašius teisinius kazusus, Seime gimsta iniciatyva keisti dalį įstatymų. Artėjančios Seimo sesijos metu ketinama teikti Baudžiamojo kodekso pataisas, numatančias, kad dėl nuteisto parlamentaro mandato naikinimo būtų pavesta spręsti teismui. Taip pat ketinama siūlyti Konstitucijos pataisas, kuriomis būtų atsisakoma Seimo narių teisinės neliečiamybės, bei Seimo statuto pakeitimus.

„Tikrai bus įstatymų projektų, tiek dėl Konstitucijos, tiek dėl Baudžiamojo kodekso, tiek dėl Seimo statuto pakeitimų. Klausimas, ar rasime būdą, kaip tai apibendrinti, kad tai nebūtų atskiros kažkokios iniciatyvos“, – Eltai teigė A. Vyšniauskas.

„Matysime, ar bendradarbiaudami su opozicija rasime būdą padaryti platesnį pakeitimų paketą ir ar opozicija ras savyje jėgų pritarti tokiam paketui“, – pridūrė politikas.

Politikas neabejojo, kad šios iniciatyvos Seimui bus pateiktos pavasario sesijos metu. V. Vyšniauskas akcentavo, kad ypač svarbu išspręsti nuteistų parlamentarų mandato naikinimo klausimą.

„Siūlysime, kad mandatas būtų naikinamas teismo sprendimu. Taip yra didelėje dalyje Europos šalių. Kiek man teko matyti kitų šalių praktiką, mes esame išskirtiniai, nes vis dar reikalingas Seimo balsavimas“, – sakė jis.

Parlamentaras mano, kad taip pat atėjo laikas teikti Konstitucijos pataisas, jog Seimo nariams nebebūtų taikoma teisinė neliečiamybė.

„Tų diskusijų buvo Seimo kadencijos pradžioje, jos nesulaukė palaikymo, manau, prieš šių diskusijų grįšime, nes tai yra susiję dalykai“, – akcentavo jis.

A. Vyšniauskas taip pat pažymėjo, kad bus teikiamos ir Seimo statuto pataisos, kurios numatytų, jog nuteisti parlamentarai netektų galimybės gauti išeitines išmokas. Pasak jo, priėmus šias pataisas, jos būtų taikomos ir V. Gapšiui.

Šios siūlomos nuostatos eliminuotų bet kokias galimybes nuteistam asmeniui turėti padėjėjus, pretenduoti į išeitines ar kitus dalykus.

„Šios siūlomos nuostatos eliminuotų bet kokias galimybes nuteistam asmeniui turėti padėjėjus, pretenduoti į išeitines ar kitus dalykus“, – sakė politikas.

Konservatorius vylėsi, kad Konstitucijos, Baudžiamojo kodekso ir Seimo statuto pakeitimai sulauks ne tik valdančiųjų, bet ir opozicijos palaikymo.

„Mes šias idėjas pirmiausiai aptarėme su kitais kolegomis po Gapšio apkaltos klausimo. Ir matosi, kad bent jau valdančiojoje daugumoje to palaikymo yra. (...) Skirtingi kolegos įvairių idėjų viešoje erdvėje yra išsakę, bandysime apibendrinti ir ateiti su bendru paketu, į kurį turi būti įtraukta ir opozicija“, – akcentavo A. Vyšniauskas.

Praėjusią savaitę priimtas Seimo sprendimas nenaikinti korupcijos byloje nuteisto V. Gapšio mandato visuomenėje įvertintas kaip absurdiškas ir darantis parlamentui gėdą. Su tuo sutinka Seimo nariai tiek valdančiojoje daugumoje, tiek ir opozicijoje. Politikų teigimu, kone neįmanoma suderinti parlamentaro pareigų ir teismo verdiktu skirtos prievolės atlikti bausmę kalėjimo kameroje.

Parlamentarai kritikavo ir tai, kad kalėjime Seimo nario kadenciją veikiausiai užbaigsiančiam V. Gapšiui priklauso apvali išeitinė, jo padėjėjai vis dar dirba Seime, o pats įkalinimo įstaigoje dienas leidžiantis parlamentaras vis dar užima pareigas Europos reikalų komitete.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę Seime surengta apkalta laisvės atėmimo bausme nuteistam parlamentarui V. Gapšiui nepavyko. Nors parlamentui buvo teikti keturi nutarimai, kuriuose nurodytu pagrindu Seimo narys galėjo būti pašalintas iš pareigų, visgi nė vienas iš jų nesulaikė reikiamo 85 parlamentarų palaikymo. Iš viso balsavime dalyvavo 122 Seimo nariai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Urdomos kniaziaus

Urdomos kniaziaus portretas
subinlaižio Mauzuronio ir "rabotos" šaikos dėka įvyko šita gėdinga nesąmonė.Visi ,kurie atiduoda balsus už šitą promaskolišką šaiką-Lietuvos kenkėjai!

Juzė

Juzė  portretas
HENYTE Daktarą į seimo pirmininkus!!!!!

lgbt raumuo

lgbt raumuo portretas
mazurka myli kapšį bet nieko nepadarysi teks rankytę lavinti
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių