Premjerė nemato tikslo skubėti: naujo švietimo ministro ieškos nebent vasarą

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad kandidatūros į švietimo, mokslo ir sporto ministrus reikėtų tikėtis nebent vasarą – kada dešiniųjų Vyriausybė turės išrinktam prezidentui grąžinti įgaliojimus. Todėl, pažymi šalies vadovo posto siekianti I. Šimonytė, šiuo metu pamaina atsistatydinusiam Gintautui Jakštui nėra ieškoma.

„Turint minty, kad mes esame atsiskaitymų laikotarpyje ir tuoj pat įvažiuosime į brandos egzaminų sesiją, tai žmonių keitimas dar kartą galbūt nebūtų optimalus. Bet vasarą, kada Vyriausybė turėtų gauti įgaliojimus, turbūt bus jau kita situacija. Visgi, manau, kad ministerija turėtų turėti naują vadovą“, – interviu Eltai teigė I. Šimonytė.

Anot jos, ministrą G. Jakštą iš posto išvertusius klausimus dėl tarpinių patikrinimų dabar perėmė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Manau, kad jai reikia leisti pabaigti šį darbą, o pasiruošti rudeniui, atnaujintoms programoms bei naujam sezonui galėtų ir kitas žmogus“, – pridūrė premjerė.

Ir nors koalicijos partneriai bei opozicija pageidauja išvysti naują švietimo ministrą kuo greičiau, premjerės įsitikinimu, nėra prasmės skubėti.

„Dabar yra intensyvios paieškos sprendžiant problemas, kurias reikia išspręsti artimiausiu metu. Nesakau, kad paieškos nevyksta, bet dabar nematau labai didelio tikslo skubėti“, – sakė premjerė.

ELTA primena, kad tęsiantis nesklandumams dėl tarpinių patikrinimų, iš pareigų pasitraukė švietimo, mokslo ir sporto ministras G. Jakštas. Laikinai jo pareigas pavesta eiti socialinės apsaugos ir darbo ministrei M. Navickienei.

Ministru G. Jakštas buvo paskirtas praėjusių metų vasarą, kai kilus skandalui dėl savivaldybių tarybos narių veiklai skirtų lėšų panaudojimo skaidrumo iš pareigų pasitraukė tuometė ministrė Jurgita Šiugždinienė.

I. Šimonytė buvo informavusi, jog neskubės prezidentui teikti naujo švietimo ministro kandidatūros. Savo ruožtu G. Nausėda pažymėjo, kad naujos kandidatūros neskubėtų tvirtinti naujo ŠMSM vadovo.

Pagal Konstituciją, Lietuvoje ministrus skiria ir atleidžia prezidentas premjero teikimu.NAUJAUSI KOMENTARAI

V

V portretas
Lietuvos kenkėja

berniuks

berniuks portretas
nestabili vadziai tinka zole zole aplink zole,,,,

Died"Bobis \\\\\.../////

Died"Bobis  \\\\\...///// portretas
o kam šunaujai mokytis?
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių