Prezidentas kritikuoja siūlymą dekriminalizuoti kanapes: tai būtų signalas visuomenei ir jaunimui

Antros kadencijos siekiantis prezidentas Gitanas Nausėda kritikuoja aštrių diskusijų sukėlusią kanapių dekriminalizavimo idėją.

Šalies vadovas įsitikinęs, kad tokio sprendimo priėmimas siųstų atitinkamą signalą visuomenei.

„Viena vertus, yra pats teisės akto pokytis ir pats sprendimas, kita – kokią mes žinutę siunčiame visuomenei. Šioje vietoje mes visiškai nuvertiname ir galvojame, kad tokie sprendimai nėra signalas visai visuomenei, tame tarpe, mūsų jauniems žmonėms“, – penktadienį vykusiuose „TV3“ debatuose kalbėjo G. Nausėda.

„Vieni deda maksimalias pastangas: policija, mokytojai, tėvai, bendruomenės, kaip narkotikų plitimą, kuris darosi katastrofiškas, sustabdyti. Kiti sau bim bam užsiiminėja tokiomis diskusijomis. Tai gal, vis dėlto, aiškiai nusistatykime prioritetus, ko mes iš tikrųjų siekiame. Ar siekiame apvalyti mūsų mokyklas nuo kad ir lengvųjų narkotikų, ar siekiame užkardyti narkotikų kelią į mūsų mokyklas? Kol kas mes akivaizdžiai pralaimime šią kovą ir tai sakau ne aš, tai sako specialistai“, – akcentavo jis.

Problemų, idėjų galime susigalvoti visokių, bet šita visuomenė yra stipri tol, kol ji turi labai aiškius prioritetus, vertybes.

Šį klausimą iškėlusiam skaitytojui prezidentas pasiūlė užsiiminėti sportu ir atrasti kitų malonumų.

„Problemų, idėjų galime susigalvoti visokių, bet šita visuomenė yra stipri tol, kol ji turi labai aiškius prioritetus, vertybes ir pradeda nuo jų. Malonumų galima susirasti daugybę ir kitų. Šiam skaitytojui siūlyčiau išeikite į krepšinio aikštelę pažaisti, užsiiminėkite sportu, nesėdėkite sukniubęs prie kompiuterio ir patirsite didelį džiaugsmą ir be tų jūsų kanapių“, – dėstė jis.

I. Šimonytė dekriminalizaciją palaiko

Tuo metu G. Nausėdai šalies vadovo rinkimuose oponuojanti Ingrida Šimonytė tikino, kad ji palaiko dekriminalizacijos idėją, tačiau prieštarautų visiškam kanapių legalizavimui.

„Pirmiausia, mums reikėtų atsisakyti baudžiamosios atsakomybės už mažo kiekio (kanapių – ELTA) turėjimą, kuris yra tikrai neproporcingas ir tą sako Narkotikų, tabako, alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD), ir pareigūnai, ir daugybė ekspertų. Seimas taip nesako, nes dekriminalizavimą viename kokteilyje sumaišo su legalizavimu, ir sako, kad tai reiškia, kad kažkas kažką legalizuos. Legalizavimas nėra tas siūlymas, kurį aš palaikyčiau“, – debatų metu kalbėjo premjerė.

ELTA primena, kad 2022 m. gruodį vykusio balsavimo metu po svarstymo kanapių dekriminalizavimo projektui buvo pritarta, tačiau vėliau Seimo Etikos ir procedūrų komisija parengė išvadą, kad dėl pavėluoto kreipimosi ekspertiniam vertinimui šiuo klausimu buvo pažeistas Seimo statutas. Seimas šiai išvadai pritarė, todėl klausimas buvo grąžintas Teisės ir teisėtvarkos komitetui.

Vadinamajame kanapių dekriminalizavimo įstatymo projekte numatoma, jog baudos už mažo kiekio kanapinių preparatų turėjimą be tikslo juos platinti siektų nuo 50 iki 300 eurų. Tuo tarpu pakartotinai su šiomis medžiagomis sulaikytiems asmenims būtų taikoma nuo 300 iki 1000 eurų bauda. Visais atvejais kanapės, jų dalys, aliejus, dervos, ekstraktai ar tinktūros būtų konfiskuojamos. Sveikatos apsaugos ministerija nustatytų, koks kiekis kanapių būtų laikomas nedideliu.

Be to, nusižengęs asmuo galėtų būti įpareigotas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose.

Šiuo metu už disponavimą nedideliu kiekiu bet kokių narkotinių medžiagų gresia baudžiamoji atsakomybė.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Tiesiai

Tiesiai portretas
Iškrypėliu valdžia siekia kad jaunimas nusinarkomanintu ir taptų iškrypėliais kaip jie.

tuteišas narkomanas

tuteišas narkomanas portretas
Vilenskas narko-elitas tik už PIŠ!

nauseda yra absoliutus menkysta

nauseda yra absoliutus menkysta portretas
kaip sitas komunistelis atitoles nuo realaus gyvenimo!
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių