G. Nausėda Skuodo bibliotekos atidaryme: kultūra turi atlikti esminį vaidmenį

  • Teksto dydis:

Kultūra gali ir turi atlikti esminį vaidmenį, planuojant bei įgyvendinant regionų plėtrą, sakė prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį Skuode apsilankęs Romualdo Granausko viešosios bibliotekos naujojo pastato atidaryme.

Anot Prezidentūros pranešimo, šalies vadovas pabrėžė, jog dėmesys kultūrai gali skleistis įvairiais būdais, iš kurių bibliotekų atnaujinimas – vienas tvariausių. Prezidento teigimu, bibliotekos keičiasi tapdamos ne tik ryškesniais kultūros židiniais, bet ir aktyvaus socialinio gyvenimo centrais.

„Labai svarbu, kad tokiuose miesteliuose kaip Skuodas biblioteka būtų vieta ne tik pabūti su knyga, bet ir vieta sutikti kitą žmogų, padiskutuoti, išmokti kažką naujo. Vieta, kur galėtų burtis vietos bendruomenė, nes ji yra mūsų pilietinės galios ramstis“, – cituojamas jis.

Labai svarbu, kad tokiuose miesteliuose kaip Skuodas biblioteka būtų vieta ne tik pabūti su knyga, bet ir vieta sutikti kitą žmogų, padiskutuoti, išmokti kažką naujo.

Šalies vadovas taip pat išreiškė lūkestį, kad rašytojo Romualdo Granausko vardu pavadinta biblioteka stiprins bendruomenę.

„Romualdo Granausko vardas įpareigoja, tačiau kartu brėžia aiškią kryptį – visuomet stengtis pažinti ir prisiminti mūsų esmes, nuo jų nebėgti, jomis gyventi, tuo pačiu nenuilstamai šiais savaisiais pažinimais dalintis su kitais“, – kalbėjo prezidentas.

Šalies vadovas bibliotekai – pirmajai iš Lietuvos bibliotekų – jis įteikė keturis reprintinius „Aušros“ egzempliorius.

„Dar vienas, penktasis „Aušros“ perleidimo tomas, kuriame rasite ir mano parašytą prakalbą, taip pat istorikų, knygos istorijos tyrinėtojų, kalbininkų straipsnius, jau greitai išvys dienos šviesą ir pasieks jus. Šią ypatingą dovaną gaus visos Lietuvos apskričių ir savivaldybių centrinės bibliotekos, mokyklos, muziejai, taip pat lietuvių bendruomenės ir lituanistinės mokyklėlės užsienyje“, – žadėjo šalies vadovas.

„Aušra“ (Auszra) – pirmasis tautinis lietuvių mėnraštis, ėjęs nuo 1883 metų kovo iki 1886 metų birželio Mažojoje Lietuvoje, Ragainėje ir Tilžėje.

Leidinio iniciatoriai – buvę Marijampolės gimnazijos mokiniai ir Maskvos bei Sankt Peterburgo universitetų lietuvių studentai. Pirmojo numerio leidėju pasirašė Jonas Basanavičius. Svarbiausias „Aušros“ uždavinys buvo telkti lietuvius, kelti tautinę savimonę.

Prezidentas apsilankymo Skuode metu taip pat padėjo gėlių prie paminklo Tautos kančioms atminti, dalyvavo diskusijoje su moksleiviais pilietiškumo tema Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijoje, taip pat turėtų susitikti su Skuodo bendruomenės nariais.NAUJAUSI KOMENTARAI

"Kultūra turi atlikti esminį vaidmenį"...

"Kultūra turi atlikti esminį vaidmenį"... portretas
Kokie garsūs žodžiai!...Tik ta Lietuvos kultūra ir sportas panardinti smirdančioje politikoje. Visą pramonę, energetiką, žemės ūkį Lanndsberginė šutvė išvogė arba sugriovė, o tai kas nevagiama, susmardino.

Šiaip

Šiaip portretas
tai tokį gestą supratu kaip prezidento pritarimą tiems, kurie jau senokai piktinasi ir nepritaria bibliotekų, kultūros namų regionuose naiknimui

Biški nesupratau

Biški nesupratau portretas
Ar tikrai atidaryme o ne uždaryme?
VISI KOMENTARAI 18

Galerijos

Daugiau straipsnių