Prezidentas kvietė išeivius aktyviai agituoti už referendumą dėl pilietybės

Šalies vadovas Gitanas Nausėda penktadienį susitikęs su Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) atstovais kvietė aktyviai agituoti už referendumą dėl dvigubos pilietybės.

Pasaulio lietuvių vienybės dienos proga surengtame susitikime aptarti pilietybės išsaugojimo, lituanistinio švietimo, grįžtančios Lietuvos, lietuvybės puoselėjimo klausimai, pranešė Prezidentūra.

Pasak pranešimo, G. Nausėda su PLB atstovais aptarė referendumą dėl daugybinės pilietybės, kuris turėtų įvykti 2024 metais kartu su prezidento rinkimais.

Šalies vadovas akcentavo, kad pilietybės išsaugojimas ir daugybinės pilietybės įteisinimas lieka vienu svarbiausių uždavinių ir reikia aktyviau dirbti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje skatinant rinkėjų pilietinį aktyvumą.

„Kviečiu visas pasaulio lietuvių bendruomenes aktyviai įsitraukti tiek didinant pilietinį aktyvumą diasporoje, tiek vykdant švietėjišką kampaniją Lietuvoje“, – sakė šalies vadovas.

Jis taip pat pabrėžė, kad yra svarbu susiderinti tinkamą referendumo formuluotę ir išspręsti iki galo balsavimo internetu galimybes, pirmiausia Pasaulio lietuvių apygardoje. 

G. Nausėda jau anksčiau yra sakęs, kad dvigubą pilietybę reikia įteisinti referendumą dėl to rengiant 2024 metais su prezidento rinkimais.

Referendumas dėl dvigubos pilietybės išplėtimo jau vyko 2019 metų gegužę kartu su prezidento rinkimais, tačiau tuomet nepavyko priimti Konstitucijos 12 straipsnio pataisos.

Emigravusieji po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metų kovo 11 dieną šiuo metu, išskyrus kai kurias išimtis, negali turėti dvigubos pilietybės.

Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad tik referendumu pakeitus Konstituciją galima atverti galimybę turėti dvigubą pilietybę po nepriklausomybės atkūrimo kitų šalių pilietybę įgijusiems Lietuvos piliečiams.NAUJAUSI KOMENTARAI

nereikia

nereikia portretas
jokiu referendumų, jei atsisakei, gali bandyti atkurti, be tam yra ir to pakanka : 7 straipsnis. Atvejai, kai Lietuvos Respublikos pilietis gali būti kartu ir kitos valstybės pilietis, 9 straipsnis. Lietuvos Respublikos pilietybės atkūrimas, nes susišluosime visus norinčius tai reikš valstybės krachą, ko norime ? už ką prezidentas ragina agituoti? ar tauta suklydo rinkdama prezidentą?

Rasa TO BERNIUKAS

Rasa  TO BERNIUKAS portretas
KAS TA TAVO DURNELI DAUGUMA VIENAS LIETUVOS PEDERASTĖLIS KURIS TIK PINIGĖLIUS IŠ STOROŠO PRIĖMA BET TAU UBAGE NEI CENTO NEDUODA

berniukas

berniukas portretas
teisingai padarė,kad dauguma atsisakė priimti apdovanojimą iš patvorinio prezidento
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių