Prezidento patarėja: atlyginimai tarybos nariams – teisingiausias kelias

Atlyginimai ar universalios išmokos tarybų nariams būtų teisingiausias kelias sprendžiant neskaidraus išmokų veiklai naudojimo problemą, antradienį sakė prezidento patarėja Irena Segalovičienė.

„Šiuo atveju siūlomas ir diskutuojamas atlyginimas ar universali tarybos nario veiklai vykdyti skirta išmoka galėtų būti variantai – jie matomi ir šiuo metu yra diskutuojami, – Žinių radijui sakė patarėja. – Ko gero, tai yra teisingiausias kelias – atlyginimas ar universali išmoka.“

Seimo pirmininkė ir frakcijų seniūnai pirmadienį registravo įstatymo pataisas, kuriomis vietoj kanceliarinių išlaidų siūloma nustatyti fiksuotas išmokas savivaldos politikams – jos siektų penktadalį mero atlyginimo arba apie 800 eurų iki mokesčių.

Diskutuoti dėl išmokų savivaldos politikams už jų patirtas išlaidas einant pareigas imta visuomenininkui Andriui Tapinui pradėjus iniciatyvą „Skaidrinam“ ir paskelbus apie  piktnaudžiavimo išmokomis atvejus įvairiose savivaldybėse.

Ko gero, tai yra teisingiausias kelias – atlyginimas ar universali išmoka.

Prezidento vertinimu, pasak I. Segalovičienės, turėtų būti ne tik ieškoma būdų skaidriau mokėti tarybos nariams, bet ir stiprinti kontrolės mechanizmą tiek savivaldybių, tiek valstybės lygiu.

„Sprendžiant, kaip teisingai apmokėti tas išlaidas, galvojant apie naują modelį, šalia turi būti lygiagrečiai galvojama ir apie kontrolės mechanizmą, kuris derėtų su tais pasiūlymais, būtų proporcingas, būtų protingas, tačiau kad situacija nebūtų palikta visiškai nekontroliuojamai“, – sakė ji.

A. Tapinas skelbė, jog kai kurie savivaldos politikai maksimaliai panaudojo galimas sumas, nepaisant to, kad per koronaviruso pandemiją judėjimas ir kitokia veikla buvo smarkiai apriboti, pylėsi kurą mokėdami skirtingomis banko kortelėmis, skirtinguose miestuose beveik tuo pačiu metu, lėšas naudojo kitais abejonių sukėlusiais būdais.

Dėl šios situacijos pasiaiškinti turėjo ir Kauno miesto tarybos nare buvusi švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė, ji galiausiai nusprendė trauktis iš ministrės pareigų. Dėl to paties atsistatydino vyriausias prezidento patarėjas Povilas Mačiulis. Klausimų dėl naudotų išmokų sulaukė ir Kauno taryboje dirbę finansų bei kultūros ministrai Gintarė Skaistė ir Simonas Kairys. Prezidentas Gitanas Nausėda yra sakęs, kad kilus klausimų dėl jų išlaidų dirbant Kauno taryboje pasitraukti ministrams būtų geriausias sprendimas.

Valdantieji konservatoriai reaguodami į krizę siūlo rugsėjo 10 dieną rengti pirmalaikius Seimo rinkimus. Jie siūlymą argumentuoja siekiu perkrauti politinę sistemą, nes šešėlis dėl galimai neskaidriai naudotų lėšų krito ant visų partijų.

Premjerė Ingrida Šimonytė yra paskelbusi, kad tuo atveju, jei nebus pritarta pirmalaikiams rinkimams, ji atsistatydins.NAUJAUSI KOMENTARAI

teisingiausias kelias ? - TIKRAI NE

 teisingiausias kelias ? - TIKRAI NE portretas
valdžiažmogiai gaus ir papildomos naudos * "Seimas rado sutarimą dėl savivaldos politikų išlaidų skaidrinimo: nustatys atlyginimus, panaikins kanceliarines lėšas". Rinkėjai vėl apgauti: iš biudžeto mokamos išmokos padvigubės - nes papildomas Darbo užmokestis (vietoj kanceliarinių) bus apmokestinamas visais mokesčiais, o kanceliarinės būdavo neapmokestinamos. O valdžiažmogiai tokiu atveju gaus ir netiesioginės papildomos naudos - jų soc. garantijos ir pensija tik padidės, nes padidės įmokos į Sodrą...

Ką portretas
Ta karvė svaigsta

Čia svarbiausia

Čia svarbiausia portretas
turi būti tos vagysčių istorijos kurios privalo būti ištirtos teisėsaugos ir perduotos teismui. Nusikaltėliai vogę pinigus iš savivaldybių ar seimo biudžeto - nubausti..O ne užtušuojant visos šalies apsivogusių valdininkų nusikaltimus skubėt priimt jų atlyginimų įteisinimą. Argi ne nusikaltimas kuomet į automobilį pilamas kuras į dieną šimtais litrų, o naudojamos 8-10 atsiskaitymo kortelių? Nebent politikai vietoje lengvojo automobilio važinėt į darbą naudoja furas ar pakrautus tralus :D) Ir tai tokio galingumo bendzobakų kažin ar visam pasaulyje rasi..
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių