Prezidentūra apie VTEK sprendimą nepradėti tyrimo dėl ministrų: pasinaudojo senaties pretekstu

Prezidentūra sako, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), trečiadienį nusprendusi nepradėti tyrimų dėl kelių ministrų išlaidų jiems dirbant Kauno miesto taryboje, pasinaudojo „formaliu senaties pretekstu“.

„Vienas VTEK uždavinių – padėti valstybės politikams viešajame gyvenime elgtis etiškai. Deja, šiandien VTEK nusprendė pasinaudoti formaliu senaties pretekstu ir nieko nedaryti visuomenei akis badančio skirtingo valstybės politikų, negalinčių sąžiningai paaiškinti, kaip jie naudojosi savivaldybių tarybų narių išmokomis, elgesio akivaizdoje“, – BNS trečiadienį teigė Prezidentūra.

Prezidento vyriausiasis patarėjas komunikacijai Frederikas Jansonas praėjusią savaitė į VTEK kreipėsi dėl finansų ministrės Gintarės Skaistės ir kultūros ministro Simono Kairio išlaidų dirbant Kauno taryboje, kilus abejonių dėl jų skaidrumo.

Deja, šiandien VTEK nusprendė pasinaudoti formaliu senaties pretekstu ir nieko nedaryti visuomenei akis badančio skirtingo valstybės politikų, negalinčių sąžiningai paaiškinti, kaip jie naudojosi savivaldybių tarybų narių išmokomis, elgesio akivaizdoje.

Vis dėlto komisija nurodė, kad susiję klausimai apima senesnį nei trejų metų laikotarpį, todėl nusprendė tyrimo nepradėti.

Reaguodamas į Prezidentūros kreipimąsi konservatorius Matas Maldeikis komisijai apskundė Gitaną Nausėdą dėl jo viešai nepateiktos 2018 metų šeimos turto deklaracijos.

Šis kreipimasis taip pat buvo atmestas, irgi argumentuojant senatimi ir tuo, jog turto deklaracijų tyrimai nėra VTEK kompetencija.

Visuomenininkui Andriui Tapinui prieš kurį laiką pradėjus viešinti savivaldybių tarybų narių išlaidas, šalyje kilo vadinamasis čekiukų skandalas. Dėl to iš pareigų pasitraukė konservatorių deleguota švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė, negalėjusi pagrįsti savo išlaidų Kauno miesto taryboje.

Raginimų tą daryti sulaukė ir finansų bei kultūros ministrai, tačiau jie toliau tęsia darbą Vyriausybėje.

„Nepaisant to, kad VTEK ignoruoja į masinio piktnaudžiavimo savivaldybių tarybų narių veiklai skirtomis lėšomis skandalą patekusių valstybės politikų situaciją, nesiima iniciatyvos padėti jiems elgtis etiškai ir atsakingai, jokios „visuotinės amnestijos“ šioje istorijoje nebus. Tašką turės padėti teisėsaugos institucijos“, – nurodo Prezidentūra.

Dėl paviešintų faktų Specialiųjų tyrimų tarnyba yra pradėjusi ikiteisminius tyrimus dešimtyje savivaldybių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Budelis

Budelis portretas
Kada Lietuvoje bus baigta su korupcija?!

leidimas statybai

leidimas statybai portretas
o stiklainis draustinyje turi senaties termina ?

tai kad

tai kad portretas
lyg financiniams nusikaltimams senatis netaikoma...
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių