R. Abramovičius kritikuoja Lietuvos svarstymus dėl kilme įgytos pilietybės atėmimo

  • Teksto dydis:

Rusų milijardierius Romanas Abramovičius kritikuoja Lietuvos pareigūnų svarstymus ir Vidaus reikalų ministerijos (VRM) rengiamas pataisas, kurios numatytų galimybę atimti kilmės pagrindu įgytą pilietybę, motyvuojant grėsme nacionaliniam saugumui, skelbia naujienų agentūra „Bloomberg“.

Ministrė Agnė Bilotaitė apie tokius teisės aktų pakeitimus pranešė tiriamosios žurnalistikos centrui „Siena“ paskelbus, kad du R. Abramovičiaus vaikai – Anna ir Arkadijus – turi Lietuvos pasus ir galimai padėjo tėvui apeiti tarptautines sankcijas.

„R. Abramovičiaus vaikai, kaip ir visi kiti persekiotų Lietuvos žydų palikuonys, turi absoliučią teisinę teisę į savo pilietybę, – sakoma jo atstovės spaudai pareiškime. – Tai, kad Lietuvos Vyriausybė nepaminėjo šio konteksto, yra klaidinantis ir gėdingas faktas.“

Kaip anksčiau skelbė BNS, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda tokį siūlymą taip pat sukritikavo, pareiškęs, jog „nėra labai gerai pradėti mūsų įstatymus kaitalioti, nutaikant juos į konkretų atvejį, konkrečius asmenis“.

Jis tvirtino, kad Lietuvos institucijos turi patikrinti, ar rusų milijardieriaus vaikams Lietuvos pilietybė buvo suteikta laikantis teisės aktų. Be kita ko, institucijos turi įvertinti, ar Rusijos milijardieriaus vaikai prisidėjo prie Europos Sąjungų sankcijų apėjimo.

Savo ruožtu premjerė Ingrida Šimonytė anksčiau ketvirtadienį teigė, kad jeigu pilietybė įgyjama siekiant apeiti tarptautines sankcijas, dėl jos atėmimo galima spręsti ir keičiant šalies įstatymus.

Migracijos departamentas kiek anksčiau patvirtino, kad pilietybė dviem R. Abramovičiaus vaikams suteikta dar prieš Rusijos invaziją į Ukrainą, o pats R. Abramovičius Lietuvos pilietybės neturi.

Tarptautinio žurnalistinio tyrimo duomenimis, Arkadijaus ir Annos Abramovičių lietuviški pasai buvo panaudoti operacijoms, ekspertų vertinamoms kaip bandymas apeiti milijardieriui pritaikytas sankcijas, paskelbtas pernai prasidėjus Rusijos invazijai Ukrainoje.

R. Abramovičiaus vaikai dalyvavo keičiant jo turto valdymo struktūrą.

Nutekėję dokumentai parodė, kad bent viename iš dešimties milijardieriaus valdytų fondų minėtos dvi R. Abramovičiaus atžalos buvo nurodytos kaip naudos gavėjai su Lietuvos pilietybe.NAUJAUSI KOMENTARAI

Verta tikėtis

Verta tikėtis portretas
Tikėtina, visi abramovičių meliardai bus perimti ir perduoti Ukrainai kaip reparacijos. To jie labiausiai bijo - vogė dešimtmečiais, dabar prarasti. Veikėjai, sudarę sąlygas putleriui uzurpuoti valdžią ir sukelti karą - į istorijos šiukšlyną. Žydiška tautybė - ne pasiteisinimas.

Iš  portretas
kur ta nesąmonė kad žydai protingiausi, mano nuomone protingiausi anglai, nes jie žydų patarimo neklausia.

Negalima

Negalima portretas
taip mėtytis pilietybe, dar Lietuviai likę po trėmimų Rusijoje turi įrodinėti pilietybę ir vargiai gauna, o žydai per visas skyles sulindę ,be problemų.
VISI KOMENTARAI 42

Galerijos

Daugiau straipsnių