Ramšteino formato susitikime Lietuva patvirtino savo tęstinius įsipareigojimus Ukrainai

  • Teksto dydis:

Antradienį Ramšteino formato Ukrainos rėmėjų kontaktinės grupės susitikime Lietuva patvirtino savo tęstinius įsipareigojimus kariaujančiai šaliai, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

„Būtina atliepti visus neatidėliotinus kariaujančios šalies poreikius, jų kova kasdien tik sunkėja. Susitikime dalyvavusios šalys patikino, kad parama bus tęsiama“, – išplatintame pranešime cituojamas krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Pasak KAM, nuotoliniame susitikime diskutuota apie Ukrainai skirtų pajėgumų koalicijų veiklą, įskaitant ir Lietuvos vadovaujamą Ukrainos išminavimo pajėgumų koaliciją.

Taip pat susitikime paskelbti ir būsimi valstybių rėmėjų karinės paramos Ukrainai paketai. Lietuvos sausio mėnesio paramos paketo vertė – apie 22,3 mln. eurų. Kariaujančiai šaliai planuojama pristatyti amuniciją, dronus, generatorius, detonavimo sistemas, šiltų drabužių.

Ministerija primena, kad pagal 2024–2026 metų Lietuvos paramos Ukrainai planą, naujiems Ukrainai skirtiems įsigijimams per šį laikotarpį ketinama skirti apie 200 mln. eurų. Didžioji dalis naujausios paramos yra orientuota į Lietuvos buriamos Ukrainos išminavimo koalicijos poreikius, taip pat šalies karių rengimui ir reabilitacijai, įnašams į paramos Ukrainai fondus, karinės technikos remontui Lietuvoje bei prisidėjimui prie kitų pajėgumų koalicijų.

Šiais metais bus siekiama padidinti ukrainiečių mokymų apimtis ir parengti apie 3,6 tūkst. Ukrainos karių. Praėjusiais metais įvairiuose formatuose Lietuva parengė 2850 ukrainiečių karių.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Napoleone, nemaišyk

Napoleone, nemaišyk portretas
Lietuvos landsberginių išdavikų nuomone su Lietuvos piliečių, kurie NIEKADA neįsipareigotų kurstyti ir remti karus svetimuose valstybėse. Juo labiau, kad tais savo įsipareigojimai Amerikos teroristams - sudarote prielaidas perkelti karą į Lietuvos žemes.

KGB agentas ANUŠAUSKAS--Lietuvos istorijos klastotojas,

KGB agentas ANUŠAUSKAS--Lietuvos istorijos klastotojas, portretas
rūpinasi UKRAINOS b a n d e r ų saugumu , o ne Lietuvos problemomis , saugumas visiškai apleistas.

Nieko Ukraina negaus

Nieko Ukraina negaus portretas
Išgaudys ten visus .ydus, .ydes, paskui išgaudys tuos visus atbėgusius iki Lietuvos ir pasakiusius, kad lyg nukentėję ir todėl jiem reikia šokt dainuot ilsėtis penkis metus ištisai ir jų atsivežti šuniukai bijo fejerverkų, todėl mes, vietiniai gyventojai turim jiem užleisti geriausius namus, sanatorijas draustiniuose ir dar nemokamai parūpinti jų orgijoms Lietuvoje restoranus, šokių aikšteles. Taip pat jie jau užsiėmė brangesnius visuomeninius pastatus, kurie niekada nebuvo .ydų nuosavybė, jie turėjo tik teisę išvalyti wc ir nublizgint lietuvių batus. Tai dabar jie jau muziejus, kultūrviešnamius, mokyklas pasidarė iš Lietuvos turto ir dar mažai. Bet kokioje valstybėje suprastų vietiniai piliečiai, kad šitų veltėdžių atvyks sunaikinti iš paskos tie, kurių sąskaita jie pralobę. Bus skerdynės Lietuvoj. Vietiniai žmonės tuo metu dirbs, augins vaikus ar ilsėsis ten, kur nėra .ydų. Nebus net liudytojų apie tai kaip virš 200 tūkstančių naujai įvažiavusių į Lietuvą po 2022 m vasario 24 Neliko.
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių