Registravo įstatymo pataisas: karinę tarnybą atliekantys studentai galėtų pasiimti atostogas

Švietimo ir mokslo komiteto (ŠMK) pirmininkas Artūras Žukauskas registravo Mokslo ir studijų įstatymo pataisas, numatančias, kad karinė tarnyba taptų viena iš priežasčių, dėl kurių aukštųjų mokyklų studentai galėtų pasiimti akademines atostogas.

„Yra akademinės atostogos dėl asmeninių priežasčių, dėl ligos. Formaliai, tarnyba kariuomenėje nėra tokia jau asmeninė priežastis, tai pareiga tėvynei. Įdėsime sąlygą, kad būtų galima imti akademines atostogas tam, kad atlikti privalomąją pradinę karinę tarnybą“, – Eltai teigė A. Žukauskas.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, aukštųjų mokyklų studentai gali pasiimti akademines atostogas dėl asmeninių priežasčių, ligos, nėštumo ar vaiko priežiūros. Todėl, karinę prievolę atlikti norintys studentai turi imti akademines atostogas dėl asmeninių priežasčių.

Įstatymų pataisomis A. Žukauskas taip pat numato, kad atlikta devynių mėnesių privaloma pradinė karo tarnyba stojant į aukštąsias mokyklas būtų prilyginama 12 mėnesių praktinės veiklos patirčiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kopūstas.

Kopūstas. portretas
O kodėl Lenksbergis neatliko pareigos tėvynei? Ką jam tėvynė nulio vietoj?

:)))

:))) portretas
ir ka po metu tas studentas prisimins?... net rusai studentu i armija neimdavo...
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių