Seimas panaikino R. Žemaitaičio neliečiamybę dėl antisemitinių pasisakymų

Seimas trečiadienį panaikino parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio neliečiamybę dėl jo antisemitinių pasisakymų.

Už tai balsavo 77 Seimo nariai, kitaip balsavusių nebuvo.

Tam, kad nutarimas dėl parlamentaro teisinio imuniteto panaikinimo būtų priimtas, už jį turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Prašydama Seimo sutikimo, kad R. Žemaitaitį būtų galima patraukti baudžiamojon atsakomybėn, į Seimą pirmadienį kreipėsi generalinė prokurorė Nida Grunskienė.

Prokurorai nori R. Žemaitaičiui pateikti įtarimus dėl viešo tyčiojimosi, žmonių grupės niekinimo ir neapykantos skatinimo prieš žydų tautybės žmones.

Anot prokuratūros, turimi duomenys leidžia manyti, kad Seimo narys socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė antisemitinius tekstus, kuriuose viešai tyčiojosi, niekino ir skatino neapykantą prieš žydų tautybės žmonių grupę.

R. Žemaitaitis teigia, jog pradėtas ikiteisminis tyrimas yra „užsakytas“ ir sieja su jo dalyvavimu prezidento rinkimuose, taip pat kartoja kritikavęs Izraelio valstybę, o ne kurstęs tautinę neapykantą.

„Dvi medalio pusės – viena medalio pusė yra akivaizdus politikavimas, ir keista, kad komisijos pirmininkas niekaip negali pripažinti, kad yra (palanki jam – BNS) ekspertinė išvada, o iš kitos pusės, startas duotas, prezidento rinkimai, akivaizdu, prasidėjo“, – po balsavimo žurnalistams sakė R. Žemaitaitis.

Seimo posėdyje R. Žemaitaitis citavo, anot jo, lingvistų išvadą, kuria konstatuojama, kad savo pasisakymais jis kritikavęs Izraelio valstybę, o ne neigiamai kalbėjęs apie žydų tautą.

„Izraelio kritika nėra savaime ir neigiama nuomonė apie žydus kaip žmonių grupę, skiriamą tautiniu pagrindu, aiškiai ekspertai konstatuoja“, – teigė R. Žemaitaitis.

Anksčiau R. Žemaitaitis buvo apklaustas kaip liudytojas, kuris gali duoti parodymus apie savo paties galimai padarytą nusikalstamą veiką, tačiau patraukti baudžiamojon atsakomybėn jį galima tik Seimui davus leidimą.

R. Žemaitaitis savo teisinės neliečiamybės klausimą sieja su dalyvavimu artėjančiuose prezidento rinkimuose ir kartoja nemanantis, kad jo pasisakymai kursto neapykantą.

R. Žemaitaitis praėjusių metų gegužės 8-ą, birželio 13-ą, birželio 14-ą ir birželio 15-ą dienomis socialinio tinklo „Facebook“  paskyroje paskelbė tekstus, kuriuose galimai viešai tyčiojosi, niekino ir skatino neapykantą prieš žydų tautybės žmonių grupę.

Dėl tų pačių įrašų tinkle „Facebook“ R. Žemaitaičiui pradėta ir apkaltos procedūra. Konstitucinis Teismas pernai gruodį priėmė nagrinėti Seimo kreipimąsi dėl galimo priesaikos sulaužymo ir šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo.

Jeigu KT konstatuotų, kad Seimo narys pažeidė Konstituciją, parlamentas turėtų balsuoti dėl R. Žemaitaičio mandato panaikinimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
kaJAU BLOKUOJAT,

toks zydu mentilitetas,

toks zydu mentilitetas, portretas
Ko verke zingeris del mirusius ,mat jam nepatinka kad jo teva paviesino,jis buvo KGBnarys,nereikejo musu partizanus juodinti,kas nudauze partyzano lenta ogi zydas,nereikejo musu liesti,cia ne jusu reikalas kam mes statom paminklus,norit vadovauti tai galit izraejije darbuotis,cia lietuva,o ne zydauja,zmones jums neatleis uz tokius veiksmus,danielas zydas pareiske ,kad zydai sukure lietuva,o jis pamirso,kad zydai bego nuo rusijos caro i lietuva,tai pirma buvo jau lietuva ,o zydai atbego pliki,basi prisiglausti,pasislepti,stai tokie zydai ir kelia riauses,verksmus ,juodina valstybe,jis gi zadejo kovoti uz izraeli,bet vis sedi mums ant sprando ir dar musu istorija meluoja,jau visas pasaulis pamate ,,,,koks zydo tikslas svetimoje zemeje,pirma zydai juodina,kirsina,dauzo,o paskui verke,nereikejo musu liesti ,cia ne jusu partyzanai,savus zydus ziurekyt ka jie isdaryneja,

Anonimas

Anonimas portretas
Ka zydas sedi prie pulto,ir nuima nuomones zmoniu,svolaciai jus,
VISI KOMENTARAI 47

Galerijos

Daugiau straipsnių