Seime kelią skinasi siekis įteisinti naktinių taikiklių naudojimą medžioklėje

Seimas antradienį žengė dar vieną žingsnį, siekiant įteisinti naktinių taikiklių naudojimą medžioklėje.

Po svarstymo už tokią pataisą balsavo 66 parlamentarai, 37 buvo prieš, devyni – susilaikė.

Dėl šios Medžioklės įstatymo pataisos priėmimo liko dar vienas balsavimas.

Prieš balsavimą Laisvės frakcijos narė Ieva Pakarklytė teigė skeptiškai vertinanti medžiotojų argumentus, kad naktinių taikiklių įteisinimas prisidės prie efektyvesnės šernų populiacijos kontrolės.

„Kodėl auga šernų populiacija? Šernų populiacija auga todėl – ir ką pažymi Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba – kad prie to sąmoningai prisideda patys medžiotojai: stabdo medžioklę, ilgą laiką nemedžioja šernų patelių, šeria baltymingu pašaru“, – kalbėjo politikė.

„Naktiniai taikikliai niekaip neprisidės prie šernų populiacijos mažinimo, nes patys medžiotojai sąmoningai nenori jos mažinti“, – pridūrė ji.

Tuo metu Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovas Arvydas Pocius teigė, kad naktiniai taikikliai užtikrintų „šūvio tikslumą“.

„Medžiotojai yra išreiškę tokį pageidavimą, kad neatsitiktų taip, kad netaiklus šūvis nakties metu taptų ilgu gyvūno kankinimusi“, – kalbėjo parlamentaras.

Spalį Seimas svarstė pataisas, kuriomis naktiniai taikikliai būtų įrašyti į draudžiamų medžioklėje naudoti įrankių ir priemonių sąrašą, tačiau galiausiai tokį siūlymą atmetė.

Naktiniai taikikliai niekaip neprisidės prie šernų populiacijos mažinimo, nes patys medžiotojai sąmoningai nenori jos mažinti.

Vėliau dalis parlamentarų inicijavo priešingą tvarką numatantį projektą. Pagal jį, naktinius taikiklius ar jų priedus, pritvirtintus prie optinių taikiklių, būtų galima naudoti medžiojant šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras.

Anot šios pataisos autorių, ribotas naktinio matymo taikiklių naudojimas prisidėtų prie efektyvesnio gyvūnų gerovės principų užtikrinimo, leistų efektyviau kovoti su afrikiniu kiaulių maru.

Naktinių taikiklių įteisinimo priešininkai teigia, kad leidus šiuos prietaisus naudoti medžioklėje, žvėrys nebeturėtų galimybės pabėgti nuo medžiotojų, be to, nebūtų galimybės nustatyti, ar gyvūnas sumedžiotas naudojant naktinį taikiklį, ar ne.

Ginčas dėl naktinių taikiklių įteisinimo medžioklėje vyksta ne pirmus metus.

Dabar medžioklėje leidžiamus ir draudžiamus naudoti įrankius nustato Medžioklės taisyklės, jas tvirtina aplinkos ministras. Ir taikiklių šalininkai, ir oponentai mano, kad tie sąrašai turėtų būti įrašyti įstatyme.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Medziotojai pasidare is misko savo zveriu veisimo fermas. Lai valstybe pardavineja medziokles licenzijas ar panasei. Misku lai ripinasi girininkijos , o ne godus tipo medziotojai

Nesvarbu

Nesvarbu portretas
Ishsigimeliam lai rankos nudziuna uz tokius dalykus

sociopatams-sadistams tik 1 įstatymas:izoliacija

sociopatams-sadistams tik 1 įstatymas:izoliacija portretas
Pramoga žudymu turi būt seniai uždrausta, gyvulių pertekliumi turi rūpintis profesionalai /miškininkai, bet ne apsišaukėliai gyvūnų globotojais, psichai -sadistai, tokius reikia tik izoliuoti ne tik nuo gyvuliu ,bet ir nuo visuomenės.
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių