Seimo NSGK pirmininku išrinktas buvęs kariuomenės vadas A. Pocius

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) pirmadienį savo pirmininku išsirinko buvusį kariuomenės vadą Arvydą Pocių.

Už jo kandidatūrą balsavo devyni komiteto nariai, vienas susilaikė.

Šiai kandidatūrai dar turės pritarti visas Seimas.

A. Pocių į NSGK pirmininkus delegavo valdančioji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija.

Komiteto vicepirmininkas „valstietis“ Dainius Gaižauskas prašė nepamiršti opozicijos balso svarstant komitete klausimus ir priimant sprendimus.

Atsakydamas į komiteto narių klausimus A. Pocius, be kita ko, tvirtino nepritarsiantis Viešojo saugumo tarnybos prijungimui prie policijos. Tokį projektą Seimui yra pateikusi Vyriausybė.

A. Pocius Seime dirba pirmą kadenciją. 2009–2014 metais jis buvo Lietuvos kariuomenės vadu.

Buvusį NSGK pirmininką Lauryną Kasčiūną paskyrus krašto apsaugos ministru, komitetas kovo 28 dieną jau bandė surengti pirmininko rinkimus, bet nesėkmingai.

Opozicijos atstovai tuomet posėdyje nedalyvavo, o Laisvės frakcijos narys V. Mitalas nebalsavo, tokiu būdu nesusirinko kvorumas.

Penki opozicijos atstovai kovo 27 dieną pranešė stabdantys dalyvavimą NSGK darbe, kol teisėsauga neištirs buvusio krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko teiginių, kad jam „teko uždaryti duris kompanijoms“, kurios mėgino papirkinėti krašto apsaugos sistemos darbuotojus, bet šios rado kelią į Seimą.

Teisėsauga konstatavo, jog politikų ar valstybės tarnautojų veiksmuose, kviečiant Krašto apsaugos ministerijos atstovus į susitikimus su užsienio valstybės bendrove, nusikalstamų veikų požymių nenustatyta.

Po šio sprendimo opozicijos atstovai atnaujino savo darbą NSGK.NAUJAUSI KOMENTARAI

>>>Kremiaus autai...\\\\\.../////

>>>Kremiaus autai...\\\\\...///// portretas
>Nepletkavok,o pasieniečių ragatkes su naujom gumom pamiršai,tai baisus atgrąsymas Rusijai,visoms radetoms,dronams,lėktuvams šakės nuo tokios galingos "gynybos".___O jei kas tai o'Kraina mus "išvaduos".

manau, konservatdegeneratu nusikalteliu gauja iskaisioja

manau, konservatdegeneratu nusikalteliu gauja iskaisioja portretas
po atsakingiausius postus savus ...KGB ir Partijos patikrintus kadrus....

kremliaus dvokiantys autai

kremliaus dvokiantys autai portretas
Kur "Patriot", "AtacamS" sistemos, kur šimtai tūkstančių dronų? Kur slėptuvės civiliams? Kur gynybinės linijos? Kodėl nėra deportuojami rusakalbiai imigrantai? Ką čia žaidžia?
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių