Siūlo pataisas: savivaldos politikams būtų mokama penktadalis mero algos – apie 800 eurų

Seimo pirmininkė ir frakcijų seniūnai registravo pataisas, kuriomis vietoje kanceliarinių išlaidų siūlo nustatyti fiksuotas išmokas savivaldos politikams – jos siektų penktadalį mero atlyginimo arba apie 800 eurų iki mokesčių.

Vietos savivaldos įstatyme būtų nustatyta, kad savivaldybės tarybos nariams nustatomas 20 proc. tos savivaldybės, kurios tarybos narys jis yra, mero darbo užmokesčio dydžio atlyginimas. Opozicijos lyderiui bei komitetų ir komisijų pirmininkams būtų nustatomas 20 proc. didesnis, pavaduotojams – 10 proc. didesnis atlyginimas nei eiliniams tarybos nariams.

Taip pat savivaldybės tarybos nario atlyginimas būtų mažinamas  proporcingai praleistų tarybos, komitetų bei komisijų posėdžių skaičiui. Siūloma, kad pataisos įsigaliotų nuo liepos 1 dienos.

Mero atlyginimas šiuo metų siekia apie 4 tūkst. eurų iki mokesčių, tad tarybos nariai pagal dabartinius koeficientus pretenduotų į maždaug 800 eurų atlyginimą. Remiantis savivaldybių skelbiamais duomenimis, mero atlyginimas šių metų pirmąjį ketvirtį siekė: Vilniuje – 4050 eurų, Neringoje – 3866 eurus, Kaune – 3781 eurą, Prienuose – 3982 eurus, Šiaulių mieste – 3705 eurus, Varėnoje – 4425 eurus neatskaičius mokesčių.

Taip pat iš įstatymo būtų išbraukiama nuostata, kad savivaldybės tarybos nariui gali būti skiriama išmoka su jo, kaip tarybos nario, veikla susijusioms kanceliarinėms, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, biuro patalpų nuomos, viešosios informacijos rengėjų teikiamų paslaugų ir kitoms išlaidoms apmokėti.

Savivaldoje atsisakyti vadinamųjų kanceliarinių išlaidų, o savivaldybių tarybų nariams mokėti fiksuotą atlyginimą, kuris siektų penktadalį mero algos, Seimo frakcijų seniūnai sutarė praėjusią savaitę.

Diskusijos dėl savivaldos politikų elgesio su išmokomis prasidėjo visuomenininkui Andriui Tapinui pradėjus iniciatyvą „Skaidrinam“.

Jos metu skelbta, jog kai kurie savivaldos politikai maksimaliai panaudojo galimas sumas, nepaisant to, kad per koronaviruso pandemiją judėjimas ir kitokia veikla buvo smarkiai apriboti, pylėsi kurą mokėdami skirtingomis banko kortelėmis, skirtinguose miestuose beveik tuo pačiu metu, lėšas naudojo kitais abejonių sukėlusiais būdais.

Dėl šios situacijos pasiaiškinti turėjo ir Kauno miesto tarybos nare buvusi švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė, kuri galiausiai nusprendė trauktis iš užimamų pareigų. Klausimų dėl naudotų išmokų sulaukė ir Kauno taryboje dirbę finansų bei kultūros ministrai Gintarė Skaistė ir Simonas Kairys. Prezidentas Gitanas Nausėda yra sakęs, kad kilus klausimų dėl jų išlaidų dirbant Kauno taryboje pasitraukti ministrams būtų geriausias sprendimas.

Valdantieji konservatoriai reaguodami į krizę siūlo rugsėjo 10 dieną rengti pirmalaikius Seimo rinkimus. Jie siūlymą argumentuoja siekiu perkrauti politinę sistemą, nes šešėlis dėl galimai neskaidriai naudotų lėšų krito ant visų partijų.

Premjerė Ingrida Šimonytė yra paskelbusi, kad tuo atveju, jei nebus pritarta pirmalaikiams rinkimams, ji atsistatydins.NAUJAUSI KOMENTARAI

Primeskit

Primeskit portretas
kaip gerai - per mėnesį vienas komiteto posėdis ir vienas tarybos posėdis.Na dar būna į 3 mėnesius kartą padalyvavimas komisijoje ar kokioje tam tikros srities taryboje. Ir viskas. Kiekvienam pasiruošmui 1-2 dienos..Ko ir nelabai kas daro:D) Atsiliepkite ar kas turėjo kokius gyvus susitikimus su politikais, ar jie kada atvažiuoja pas jus dėl vienų ar kitų bendruomeninių reikalų (čia išlaidos transportui), susirašinėja su jais ,,paprastu" paštu (čia išlaidos paštui:D), surengia iš išlaidoms skirtų pinigų bent 1 nedidelį arbatos vakarėlį-diskusiją savo rinkėjams (kaip mano baba replikuotų - ,,jo, sulauksi iš jų";D)? Atsakau - mūsų uostamiesčio politikai (ir tuo pačių kitų Lietuvos miestų, rajonų) to tikrai nedaro. Geriausiu atveju, po 20 dienų sugeba atsakyti į raštą el.būdu.._//_Tai už ką jiems 800 eu?

Nuomonė

 Nuomonė portretas
Per didelis atlygis už darbą taryboje,kai dauguma gauna minimalią algą,o pensininkai- 300-400. Tarybos nariai yra visi dirbantys. Sakysite,kad reikia kurui,o kur jie važinėja? Rinkėjus lanko tik prieš rinkimus. Visi į darbą važiuoja už savus. O čia vėl privilegijos?

pensijas

pensijas portretas
bent po 800 . pradirbęs beveik 40 metų - pensija 400 ...
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių