VTEK nenustatė M. Ardišausko lobistinės veiklos bei įtakos J. Džiugeliui

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė nepradėti tyrimo dėl Seimo nario Justo Džiugelio ryšių su lošimų verslo atstovu Mindaugu Ardišausku, nenustačiusi pastarojo lobistinės veiklos požymių ir įtakos parlamentarui.

„Nėra duomenų, patvirtinančių, kad Mindaugas Ardišauskas galimai siekė daryti įtaką Seimo nariui, kad būtų priimti teisės aktai arba kad jis patyrė lobistinę veiklą, dėl to buvo nuspręsta tyrimo tiek dėl Seimo nario, tiek dėl Ardišausko veiksmų nepradėti“, – BNS trečiadienį sakė VTEK Tyrimų skyriaus vyresnioji patarėja Violeta Kosmačaitė,

Anot jos, komisija savo iniciatyva vertino informaciją Lobistinės veiklos įstatymo nuostatų ribose.

V. Kosmačaitė patvirtino, kad M. Ardišauskas nėra oficialiai registruotas lobistas, o galimos neteisėtos lobistinės veiklos komisija iš šio epizodo taip pat nenustatė.

„Duomenų, patvirtinančių įrodymų (dėl M. Ardišausko lobistinės veiklos – BNS) nebuvo surinkta“,  – pridūrė ji.

J. Džiugelio ir M. Ardišausko ryšiais susidomėta visuomenininkui Andriui Tapinui su iniciatyva „Skaidrinam“ paskelbus apie parlamentaro M. Ardišauskui sumokėtas lėšas už ataskaitos rengimą – 23 tūkst. eurų.

Situaciją vertinusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) šią savaitę taip pat nusprendė nepradėti ikiteisminio tyrimo nustačiusi, kad galimi pažeidimai parlamentarui apmokant lobisto paslaugas tėra procedūriniai.

J. Džiugelis vasario pabaigoje sustabdė narystę TS-LKD ir pasitraukė iš šios partijos frakcijos parlamente, kilus abejonėms dėl jo ryšių su lošimų verslo lobistais skaidrumu.

Seimo narys tuomet teigė nenorintis, kad istorija dėl jo ryšių su M. Ardišausku, parlamentarui teikusiu viešosios komunikacijos paslaugas, kenktų partijai.

Prieš tai jis paskelbė suspenduojantis vadovavimą Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetui.

Trejus metus komunikacijos klausimais J. Džiugelį konsultavęs M. Ardišauskas šių metų vasarį tapo Atsakingo lošimų verslo asociacijos vadovu.

J. Džiugelis yra teikęs pataisų dėl lošimo reguliavimo, su lošimais susijusius klausimus nagrinėjęs savo vadovaujamame komitete. Viena tokių pataisų siūloma leisti lošti tik nuo 21-erių. Dabar lošėjų amžiaus riba yra 18 metų, o kazino – 21-eri. 

Kitomis pataisomis už neteisėtai organizuojamus azartinius lošimus ir raginimą lošti J. Džiugelis siūlo nuo 2024 metų liepos taikyti ne tik baudas, bet ir laisvės atėmimą iki ketverių metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

V,L

V,L portretas
Nu simpatiškas vyrukas tas džiugelis.......damos susidomekit ......juk gyvent moka....

Kokiu

Kokiu  portretas
reikia būti debilu (atsiprašau debilų) kad sakyti jog du draugai, kuriuos vienija naudos siekimas, neturi vienas kitam jokios įtakos? Begėdiškas, ciniškas klastojimas, kriminaliniai nusikaltimai ir akivaizdus neteisingumas aukštose valstybinėse institucijose jau peržengė visas ribas.

kas galėjo pagalvot

kas galėjo pagalvot portretas
kad bus kitoks sprendimas ?:D)
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių