Su G. Kirkilu atsisveikina buvę kolegos ir politiniai oponentai: jis buvo valstybės žmogus

Vilniuje atsisveikinti su mirusiu buvusiu Ministru pirmininku Gediminu Kirkilu renkasi kolegos ir politiniai oponentai.

Antradienio vidurdienį išreikšti užuojautą atvykusi premjerė Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad G. Kirkilas buvo ne tik puikus diplomatas, tačiau ir valstybei atsidavęs žmogus.

„Kai dar nebuvo madinga kalbėti apie Ukrainos narystę ES, (…) tai Gediminas buvo tas žmogus, kuris su Andriumi Kubiliumi aplankė ne vieną Europos sostinę ir tą planą daug anksčiau (pristatė – ELTA), (…) skyrė tam labai daug laiko ir jėgų, o tai daro valstybės žmonės. Tai aš pasakyčiau, kad Gediminas Kirkilas buvo valstybės žmogus“, – sakė premjerė.

P. Peleckio / BNS nuotr.

Ji sakė visada vertinusi jo humoro jausmą, vakarietiškas vertybes siekiant Lietuvos narystės NATO.

„Gediminas turėjo puikų humoro jausmą – aš tą visada vertinau, kaip apskritai humoro jausmą žmonių, sveiką ironiją, gebėjimą iš savęs pasijuokti“, – žurnalistams antradienį sakė I. Šimonytė.

Gediminas turėjo puikų humoro jausmą – aš tą visada vertinau, kaip apskritai humoro jausmą žmonių, sveiką ironiją, gebėjimą iš savęs pasijuokti.

„Man atrodo, tai buvo žmogus, kuriam pamatiniai valstybei dalykai, euroatlantinė integracija, mūsų narystė NATO buvo svarbu dar tada, kai galėjai sakyti, kad kairėje buvo ne tiek daug žmonių, kuriems tai buvo svarbu, kaip sakoma, before it was cool (iki tai tampant madinga – BNS)“, – sakė premjerė.

Ji teigė, kad G. Kirkilui „niekada nebūdavo problema“ sprendžiant klausimus susivienyti su politiniais oponentais, premjerė taip pat teigė vertinanti G. Kirkilo paramą Ukrainos eurointegracijai, ieškant tam Vakarų paramos dar beveik prieš dvidešimtmetį.

Č. Juršėnas neabejoja: G. Kirkilas įsirašys į šalies istoriją

Išlydėti G. Kirkilo į paskutinę kelionę atvykęs buvęs Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas neabejoja – ilgametis parlamentaras G. Kirkilas bus prisimenamas kaip reikšminga istorinė asmenybė.

„Jis įsirašys (į istoriją – ELTA) savo euroatlantinėmis aspiracijomis ir konkrečiu darbu, jungiantis Lietuvai į Europos Sąjungą ir NATO“, – žurnalistams sakė Č. Juršėnas.

„Jis tikrai buvo talentingas politikas, gilinosi į visus reikalus, domėjosi, galėjo ir šnekėti, ir rašyti, dalyvauti laidose, susitikimuose su žmonėmis – su juo buvo smagu dirbti. Nors, turiu pasakyti, kaip buvęs partijos pirmininkas, kad kartais reikėdavo pasiginčyti. Bet toks gyvenimas, tokia politika“, – prisimena signataras.

R. Šalaševičiūtė: G. Kirkilas – pavyzdys jaunajai politikų kartai

Atsisveikinti su buvusiu premjeru atvykusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narė Rimantė Šalaševičiūtė pažymėjo, kad G. Kirkilas galėtų būti puikus pavyzdys jaunosios kartos politikams.

„Jaunoji politikų karta kažkaip kitaip į daugumą klausimų žiūri, jie ne visada būna tokie santūrus, džentelmeniški savo kalboje. (...) Gal jaunoji karta turėtų imti pavyzdį iš tų, kurie yra praėję didelę mokyklą“, – prisimindama G. Kirkilą sakė R. Šalaševičiūtė.

P. Peleckio / BNS nuotr.

Atsisveikinti su G. Kirkilu taip pat atvyko Vincas Paleckis, buvusi Seimo narė Irena Šiaulienė, parlamentarai Jonas Pinskus, Antanas Vinkus, kiti buvę socialdemokratų partijos nariai ir kolegos.

Prezidentas: G. Kirkilas pasižymėjo solidumu, globaliu mąstymu ir aiškiomis vertybėmis

Su G. Kirkilu atsisveikinti atvykęs prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad G. Kirkilui buvo būdingas solidumas, globalus mąstymas, politikas turėjo aiškią vertybių hierarchiją.

„Tai buvo politikas gerąja ta žodžio prasme. Dažnai mes įdedame skirtingas konotacijas į žodį „politikas“, bet Gediminas Kirkilas buvo žmogus, kuris stovėjo prie valstybės vairo tuo metu, kai nebuvo lengva, kai valstybės laukė nemažai iššūkių, reikėjo dalyvauti svarbių strateginių sprendimų priėmime“, – antradienį žurnalistams Vilniuje sakė G. Nausėda.

Pasak prezidento, net ir pasitraukęs iš politikos, G. Kirkilas „neliko abejingas mūsų viešajam gyvenimui“.

„Visada jam buvo būdingas solidumas, nesiblaškymas į kažkokias smulkmenas, pigių efektų ieškojimą. Tai buvo žmogus, kuris mąstė globaliai, europietiškai, turėdamas labai aiškią vertybių hierarchiją“, – teigė G. Nausėda,

„Tai didelės pagarbos vertas mūsų visuomenininkas, gerąja to žodžio prasme, valstybininkas“, – pridūrė jis.

L. Balandžio / BNS nuotr.

ELTA primena, kad apie netikėtą G. Kirkilo mirtį pranešta šeštadienio rytą. Jis ėjo 73-iuosius metus.

Kaip pranešė Vyriausybė, antradienį nuo 12 iki 20 val. bei trečiadienį nuo 9 iki 12 val. su velioniu bus galima atsisveikinti laidojimo rūmų „Ritualas“ didžiojoje salėje.

Urna bus išnešama trečiadienį 12 valandą. Laidotuvės vyks Antakalnio kapinėse.

Vyriausybei G. Kirkilas vadovavo 2006–2008 metais. Prieš tai jis ėjo krašto apsaugos ministro pareigas, nuo 1992 iki 2020 metų buvo renkamas į Seimą.

2003 metais politikas buvo apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Karininko kryžiumi, po metų – Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro kryžiumi.NAUJAUSI KOMENTARAI

Artūras

Artūras portretas
“Ir valytoja gali valdyti valstybę” V.Leninas

Artūrai

Artūrai portretas
Marksizmo leninizmo universitetas- komunistų vierchas

Artūras

Artūras portretas
Jis buvo vienintelis Lietuvos premjeras su viduriniu išsilavinimu. Nėra kuo didžiuotis
VISI KOMENTARAI 24

Galerijos

Daugiau straipsnių